Reaģējot uz mākslīgā intelekta radītajiem riskiem, it īpaši cilvēktiesību jomā, Eiropas Savienībā (ES) ir pieņemts pasaulē pirmais mākslīgā intelekta regulējums.
Eiropas Parlaments šāgada 13. martā apstiprināja plašus ES mēroga noteikumus, kas pazīstami arī kā ES Mākslīgā intelekta akts, konkrēti mākslīgā intelekta regulēšanai, noteikumus attiecinot arī uz tādām jaudīgām sistēmām kā ChatGPT (te jāatgādina, ka ChatGPT (Chat Generative Pre-trained Transformer) ir sarunbots, kas ir speciāli apmācīts, lai saprastu cilvēku valodu). Par regulu nobalsoja 523 Eiropas Parlamenta deputāti, 46 parlamentārieši balsoja pret, bet 49 atturējās.
"ES ir panākusi ko ļoti būtisku. Mēs esam saistījuši mākslīgā intelekta jēdzienu ar vērtībām, kas ir mūsu sabiedrību pamatos. Tomēr priekšā vēl ir daudz darba, kas pārsniedz pieņemtā likuma robežas. Mākslīgā intelekta akts ir sākums jaunam, tehnoloģijās balstītam pārvaldības modelim. Tagad mums jākoncentrējas uz šī likuma ieviešanu praksē," Eiropas Parlamenta plenārsēdes debatēs ir norādījis Pilsoņu brīvību komitejas ziņotājs Dragošs Tudorače no Rumānijas.
Savukārt Iekšējā tirgus komitejas ziņotājs Brando Benifei, kurš pārstāv Itāliju, ir norādījis, ka tiks izveidots
Visu sarunu lasiet avīzes Diena otrdienas, 16. aprīļa, numurā! Ja vēlaties laikraksta saturu turpmāk lasīt drukātā formātā, to iespējams abonēt klikšķinot šeit!
Raksta cena: €1.00