Laika ziņas
Šodien
Daļēji apmācies

Eiropa

Tusks pieprasa Džonsonam detalizētu Brexit plānu(4)

Eiropadomes prezidents Donalds Tusks trešdien apsveicis Borisu Džonsonu ar stāšanos Lielbritānijas premjerministra amatā, taču nekavējoties pieprasījis, lai Brisele tiktu iepazīstināta ar detalizētu Brexit plānu.

Džonsons ievāksies Dauningstrītā 10 © DIENA(3)

Dauningstrītā numur desmit trešdien būs jauns iemītnieks. Līdzšinējo Apvienotās Karalistes premjerministri Terēzu Meju amatā nomainīs Boriss Džonsons, kurš otrdien kļuva par valdošās Konservatīvās partijas līderi.

Zelenskim brīvība īstenot reformas © DIENA(8)

Ukrainā pirmo reizi pie varas būs viens politiskais spēks, jo pēc svētdien notikušajām parlamenta pirmstermiņa vēlēšanām Augstākajā radā absolūto vairākumu ir ieguvusi valsts prezidenta Volodimira Zelenska izveidotā partija Sluha narodu (Tautas kalps), liecina balsojuma provizoriskie rezultāti.

Kosovas premjers paziņo par demisiju

Kosovas premjerministrs Ramušs Haradinajs, kas kara laikā ar Serbiju bija Kosovas Atbrīvošanās armijas (KAA) komandieris, piektdien paziņojis par savu demisiju, jo ir izsaukts kā aizdomās turamais uz kara noziegumu tribunālu Hāgā.

Itālijā aizturētā aktīvistu kuģa kapteine devusies atpakaļ uz Vāciju(6)

Vācijas aktīvistu kuģa Sea-Watch 3 kapteine Karola Rakete, kas Itālijā bija aizturēta par nelikumīgu pietauvošanos, lai krastā Itālijas Lampedūzas salā izsēdinātu Lībijas piekrastē uzņemtos nelegālos imigrantus, pametusi Itāliju un devusies uz Vāciju, piektdien pavēstīja Raketes pārstāvētā organizācija Sea-Watch.