Laika ziņas
Šodien
Daļēji apmācies

Eiropa

Eiropa negrib repatriēt bijušos Islāma valsts kaujiniekus © DIENA(17)

Vairāki mēneši ir aizritējuši, kopš oficiāli tika paziņots par teroristiskās kustības Islāma valsts (IV) pēdējās kontrolētās teritorijas Sīrijā krišanu. ASV atbalstītie Sīrijas kurdu spēki ir sagūstījuši aptuveni 2000 ārvalstu pilsoņu, tostarp no Eiropas, kurus tur aizdomās par karošanu IV rindās. Iespējamie ārzemju džihādisti ir ieslodzīti improvizētos cietumos kurdu pārvaldītajās teritorijās Sīrijas ziemeļaustrumos, bet viņu sievas un bērni ir izvietoti pārpildītās nometnēs.

Eiropas lielvalstu līderi aicina glābt Irānas kodolvienošanos(2)

Francijas, Vācijas un Lielbritānijas līderi svētdien nākuši klajā ar kopīgu paziņojumu, kurā aicina sākt jaunu dialogu, lai glābtu tieši pirms četriem gadiem parakstīto Irānas kodolvienošanos. Viņi pauduši bažas, ka vēsturiskā vienošanās var izirt, bet vienlaikus arī ticību, ka Teherānas spēkos ir to izglābt.

Makrons iecerējis Francijas armijā veidot arī kosmosa spēkus(15)

Francijas prezidents Emanuels Makrons sestdien paziņoja, ka ir apstiprinājis kosmosa spēku izveidi Francijas gaisa spēkos, lai tādā veidā uzlabotu valsts aizsardzības spējas. Uzrunājot militārpersonas pirms Bastīlijas ieņemšanas dienas parādes, Makrons sacīja, ka jaunā militārā doktrīna par kosmosa spēku izveidi stiprinātu Francijas satelītu aizsardzību. Viņš atzina, ka pagaidām nav aprēķinu par nepieciešamajām investīcijām ieceres īstenošanai.

Ukrainā pirms filmas par Putinu translācijas TV ēku apšauda ar granātmetēju(7)

Ar granātmetēju sestdienas naktī sabojāta Ukrainas televīzijas kanāla ēka pēc tam, kad kanāls paziņoja par plāniem pārraidīt pretrunīgi vērtētu dokumentālo filmu par Krievijas prezidentu Vladimiru Putinu. Uzbrukums kanālam 112 Ukraine notika ap plkst. 3.40, un amatpersonas to klasificējušas kā terorismu. Neviens incidentā nav cietis, bet ir sabojāta izkārtne uz kanāla biroju ēkas fasādes, informēja policija. Granātmetēju uzbrucēji pametuši notikuma vietā.

Aptauja: Vairākums Vācijas iedzīvotāju uzskata, ka Merkeles veselība ir viņas privātā darīšana(2)

Nepilni 60% Vācijas iedzīvotāju pauduši uzskatu, ka kancleres Angelas Merkeles veselība ir viņas personīga lieta, liecina sestdien publiskoti aptaujas rezultāti. Laikrakstā Augsburger Allgemeinen publicētas aptaujas rezultāti liecina, ka 59% aptaujāto uzskata, ka trīcēšana, kas Merkeli pēdējā mēneša laikā publiski pārņēmusi trīs reizes, ir kancleres privātā dzīve, bet 34% respondentu atzinuši, ka tik augstas amatpersonas veselības stāvoklis ir sabiedrības interešu jautājums. Merkelei trešdien apritēs 65 gadi, no tiem gandrīz 14 gadus viņa ir vadījusi Vācijas valdību.

Aptauja: EP vēlēšanās piedalījās ievērojami vairāk jaunu cilvēku(2)

2019. gada Eiropas Parlamenta (EP) vēlēšanās piedalījās ievērojami vairāk proeiropeisku jaunu cilvēku nekā iepriekš, liecina visās 28 dalībvalstīs veiktas Eirobarometra aptaujas rezultāti. Dažas nedēļas pēc vēlēšanām vairāk nekā 28 000 pilsoņu visā Eiropas Savienībā (ES) atbildēja uz jautājumiem par dalību vēlēšanās un motivāciju tajās piedalīties.

Nākas izvēlēties starp sliktu un vēl sliktāku © DIENA(3)

Jaunā, pagaidām vēl ceļā uz varu esošā Grieķijas valdība varētu mainīt līdzšinējo valsts ekonomisko kursu, kurš iepriekš bija orientēts uz taupības pasākumu ievērošanu, lai šī Dienvideiropas valsts tiktu pie starptautisko aizdevēju līdzekļiem un vietējā tautsaimniecība nenonāktu brīvajā kritienā.

Francijā vairs nekompensēs homeopātiskos produktus © DIENA(8)

Alternatīvās medicīnas lietotājus un ražotājus Francijā ir sadusmojis valdības lēmums turpmāk no valsts budžeta nekompensēt homeopātiskās zāles, kas ir ļoti populāras šajā valstī. To bija ieteicis arī Francijas veselības uzraugs, kas apšauba homeopātisko preparātu iedarbības efektivitāti. Zinātnieki jau gadiem apgalvo, ka homeopātiskās zāles, ko ražo no dabīgām vielām, nevar palīdzēt nopietnu saslimšanu ārstēšanā un zināmos gadījumos pat nodara kaitējumu. Savukārt homeopātijas atbalstītāji uzstāj, ka dabīgie preparāti ir nekaitīgāki par ķīmiski sintezētiem medikamentiem.

Neskaidrība par Merkeles veselības stāvokli nav mazinājusies © DIENA(15)

Pēc trim gadījumiem, kad Vācijas kanclere Angela Merkele oficiālos pasākumos bija redzama ar grūtībām valdot drebēšanu, neskaidrība par kancleres veselības stāvokli nav mazinājusies. Tiek ziņots, ka Merkele lūgusi pieļaut atkāpes no protokola un Dānijas premjerministres vizītes laikā abu valstu himnas klausīties sēdus.

Ar Batjku jau ceturtdaļgadsimtu © DIENA(39)

Baltkrievijā šajās dienās pirms 25 gadiem notika valsts vēsturē pirmās un līdz šim arī pēdējās demokrātiskās prezidenta vēlēšanas, kurās pārliecinoši uzvarēja bijušais sovhoza priekšsēdētājs Aleksandrs Lukašenko. Kopš tā brīža Lukašenko nav atlaidis varas grožus un šogad pēc Kazahstānas ilggadējā prezidenta Nursultana Nazarbajeva atkāpšanās kļuvis par visilgāk valdījušo līderi bijušajā Padomju Savienībā.

Atkāpies Lielbritānijas vēstnieks ASV(3)

Lielbritānijas Ārlietu ministrija trešdien paziņojusi, ka no amata atkāpies Apvienotās Karalistes vēstnieks Vašingtonā Kims Darohs, kura kritiskie izteikumi par ASV prezidenta Donalda Trampa administrāciju nedēļas nogalē parādījušies presē.