Laika ziņas
Šodien
Daļēji saulains

Violetas Jātnieces jubilejas izstāde Vakar, aizvakar, šodien

Rideļu dzirnavu muzejs, Engures novads

Uz visu vasaru Violetas Jātnieces keramikas kolekcija ieguvusi mājvietu Oskara Kambalas izveidotajā dzirnavu muzejā, kas šogad ieguva statusu Industriālais mantojums tūrismā. Violetas Jātnieces monumentālā, bet romantiski noskańotā keramika izkārtota gan starp dzirnavu iekārtām, gan izvietota tieši uz tām un labi jūtas iekārta starp mašinērijas trubām.

1. maijs – 1. oktobris

Sv.–Ce. 11.00–20.00
Pk., Se. 11.00–21.00

Mākslas un amatniecības izstāde Radošā dominante. Vasaras stihijas

Rīgas Sv. Pētera baznīca, Skārņu iela 19

Senās tradīcijas uzplaukst jaunās izpausmēs, kas, saplūstot un mijiedarbojoties, rada pārsteidzošus darbus, ar ko Latvija var lepoties. Pateicoties vairāk nekā 200 tautas mākslas meistariem, profesionālajiem amatniekiem, māksliniekiem un dizaineriem, ekspozīcija vistiešāk un vienkopus dos nelielu ieskatu tādos dekoratīvi lietišķās mākslas sektoros kā keramikas, tekstiliju, dzintara, metāla, koka, ādas, stikla un citās materiālu apstrādes tehnikās.

10. jūlijs – 1. septembris

O.–Se. 10.00–18.00
Sv. 12.00–18.00
Pr. – slēgts

Vasaras pilnbrieda izstāžu sezona

Marka Rotko mākslas centrs, Mihaila iela 3, Daugavpils

Daugavpils Marka Rotko mākslas centrā atklāta vasaras pilnbrieda izstāžu sezona ar Latvijas, Baltijas un citu valstu mākslinieku darbu izstādēm.

5. jūlijs – 8. septembris

Sv., O. 11.00–17.00
Tr.–Se. 11.00–19.00
Pr. – slēgts

Izstāžu cikla Rīga, kuras nav. Kartes un plāni izstāde Mikrorajoni. Spožums un posts

Latvijas Arhitektūras muzejs, Mazā Pils iela 19

Latvijas Arhitektūras muzeja krājumā ir gandrīz tūkstotis 20. gadsimta Rīgas plānojuma projektu. Izstāžu cikls Rīga, kuras nav. Kartes un plāni iepazīstina ar Latvijas galvaspilsētas plānošanas dokumentiem, kuri to radīšanas laikā nebija publiski pieejami.

20. jūnijs – 10. septembris

Pr. 9.00–18.00
O.,–Ce. 9.00–17.00
Pk. 9.00–16.00
Se., Sv. slēgts

Jāņa Mintika izstāde

PLMC galerija, Lielā skolas iela 6, Cēsis

Izstādē aplūkojamas mākslinieka instalācijas, gleznas un grafikas.

20. jūnijs – 31. decembris

Izstāde Katoļu baznīca un ticība Madonas apkārtnē. Tuvplānā

Madonas novadpetniecības un mākslas muzejs, Mazā zāle

Madonas muzejā iepriekš ir bijušas luterticībai un pareizticībai veltītas izstādes un šogad, atzīmējot Madonas Romas katoļu baznīcas 85. gadadienu, kārta pienākusi katoļticībai.

8. jūnijs – 8. septembris

Se.–Pr. – slēgts
O., Ce., Pk. 10.00–17.00
Tr. 10.00–18.00

Edīte Pauls-Vīgnere Koronetes

Valmieras muzejs, Bruņinieku iela 3, Izstāžu zāle

Labā uzvara pār ļauno, laikmeta tumšās ogas, nemirstība, pilsētas žirgtums, zirnekļu tīkls saulgriežu pļavā, jāņtārpiņu mirdzēšana, mūžība dzintarā, sievietes burvība – tik dažādus vēstījumus māksliniece izteikusi, radot vainagus un galvas rotas.

26. jūlijs – 14. septembris

P.–s. 10–17
Sv. 10–15

Eimandas Zeinas kolekcijas izstāde

Arsenāls, Torņa iela 1, Radošā darbnīca (2. stāvs)

Izstāde pievēršas kolekcijas veidošanās procesam un kolekciju izstādēm kā vienai no iespējamajiem izstāžu formātiem. Amanda Ziemele un Hanele Zane Putniņa, sistemātiski pārvēršot asociāciju masu un idejas objektos, izveidojušas Eimandas Zeinas objektu kolekciju. Izstāde izvaicā, kādi ir kolekciju un kolekciju izstāžu veidošanas principi? Kādi kritēriji apstiprina kolekciju priekšmetu nozīmību, ilgstamību un pašsaprotamību? Kurš nosaka, kas taps par kolekcijas dārgumu, bet kas uz visiem laikiem iegulsies kolekciju plauktos vai paslēpsies, lai paliktu nepamanīts?

26. jūlijs – 25. augusts

O., t., pt. 11–18
C. 11–20
S., sv. 12–17

Izglābtās ikonas. Nikolaja Kormašova kolekcija

Mākslas muzejs Rīgas birža, Doma laukums 6

“Tas, kam nav paredzēts iet bojā, atkal un atkal sevi piesaka, lai liecinātu par netveramu garīgo skaistumu un patiesības gaismu.” Šie vārdi pieder Nikolajam Kormašovam (Николай Кормашов, 1929–2012) – Igaunijas māksliniekam un kolekcionāram, kuram dzīves laikā izdevies savākt un restaurēt apjomīgu 15.–20. gadsimta krievu ikonu kolekciju.

20. jūlijs – 15. septembris

O., – Ce., Se., Sv. 10–18
Pk. 10–20

Izstāde REDZĒTS – NEREDZĒTS – IZREDZĒTS

Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejs, Skārņu iela 10

Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejs tika atklāts 1989. gada 6. jūlijā, un šogad tas svin trīsdesmito dzimšanas dienu. Izstāde REDZĒTS – NEREDZĒTS – IZREDZĒTS veidota kā stāstu cikls par to, kā priekšmeti nonāk muzejā.

11. jūlijs – 29. septembris

O., c.-sv. 11-17
T. 11-19

Laikmetīgās mākslas izstāde Atmiņu jūra

Jūrmalas pilsētas muzejs, Tirgoņu iela 29

Izstāde Atmiņu jūra pievērš uzmanību Baltijas jūras piesārņojumam. Tas ir starpdisciplinārs, līdzībās balstīts smeldzīgs un skaudrs vēstījums par cilvēka un jūras trauslo dzīvību, par it kā naivajām un banālajām vērtībām, kuras izsveramas, tikai saskaroties ar mūžības elpu. Tas ir absurdā un sirreālismā bāzēts stāsts par mīlestību, kas liek apjaust, cik ļoti esam saistīti – cilvēki, daba, jūra.

17. jūlijs – 1. septembris

T.–Sv. 10–18

Velta Emīlija Platupe Piedošana nav iespējama

Žaņa Lipkes memoriāls, Mazais Balasta dambis 9

Māksliniece Velta Emīlija Platupe veidojusi animētas gleznas, zero waste skulptūras un zīmējumus par nepiedošanas tēmu.

11. jūlijs – 5. oktobris

O., t., pt., sv. 12–18
C. 12–20
S. 10–16

Sākusies pretendentu pieteikšana Aleksandra Čaka balvai

Aleksandra Čaka memoriālais dzīvoklis, Lāčplēša iela 48 – 8

Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments, Rīgas pašvaldības kultūras iestāžu apvienības Aleksandra Čaka memoriālais dzīvoklis – muzejs sadarbībā ar Aleksandra Čaka biedrību aicina pieteikt pretendentus Aleksandra Čaka balvai divās nominācijās par devumu aizvadītajos divos gados: par mākslinieciski augstvērtīgu, novatorisku Rīgas interpretējumu literatūrā, mūzikā, arhitektūrā, grāmatniecībā, dizainā, filmu, teātra vai vizuālajā mākslā; par nozīmīgu veikumu Aleksandra Čaka daiļrades izpētē, saglabāšanā, popularizēšanā vai tulkošanā.

14. septembris

O. – Se. 11.00–17.00
Sv. Pr. – slēgts

Izstāde Daiļo mūzu dialogs

Mākslas muzejs Rīgas birža, Boses zāle, Doma laukums 6

Skatītājiem ir iespēja iepazīties ar unikālām 19. gadsimta vidū radītajām mākslas darbu fotogrāfijām no Latvijas Nacionālā mākslas muzeja bibliotēkas krājuma izstādē Daiļo mūzu dialogs

12. jūlijs – 15. septembris

O., – Ce., Se., Sv. 10.00–18.00
Pk. 10.00–20.00
Pr. – slēgts

Izstāde Redzēts. Neredzēts. Izredzēts

Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejs, Skārņu iela 10

Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejs tika atklāts 1989. gada 6. jūlijā, un šogad tas svin trīsdesmito dzimšanas dienu. Par muzeja mājvietu kalpo valsts nozīmes 13. gadsimta arhitektūras piemineklis – Svētā Jura baznīca. Visus šos gadus DMDM ir bijis uzticīgs saviem galvenajiem uzdevumiem – izglītot sabiedrību un rosināt tās interesi par Latvijas un pasaules dekoratīvās mākslas un dizaina liecībām to vēsturiskajās un mākslinieciskajās izpausmēs, akcentējot nacionālās mākslas skolas vietu kultūras vēsturē un laikmetīgajos procesos.

11. jūlijs – 15. septembris

O., Ce.–Sv. 11.00–17.00
Tr. 11.00–19.00
Pr. – slēgts