Stāstot par izstādes Iesakņošanās ieceri, Pēteris Taukulis saka: «Paiet gadi, līdz jaunas atziņas noturīgi iesakņojas manā dzīvē. Kādreiz es domāju, ka esmu atšķirīgs, koncentrējos uz savām dīvainībām. Arī sieviete man blakus teica, ka ir atšķirīga, patversmes iemītnieks teica, ka ir atšķirīgs, tāpat mani draugi mākslinieki apgalvoja, ka ir atšķirīgi. Arī citu veidu profesionāļi, bagātie, nabagie, reliģiozie, agnostiķi un ateisti, pudelesbrāļi, ieslodzītie un policisti, viņi visi un vēl daudzi citi ticēja, ka ir atšķirīgi.
Jā, man ir robežas, tomēr negribu vairs nošķirt sevi no citiem. Mēs runājam vienā valodā, un tas nozīmē, ka varam koncentrēties uz kopīgo, vienojošo. Ja es jūtos nošķirts no citiem, tad par to nav atbildīgi citi, es pats to kaut kādā veidā esmu radījis ar sajūtu, ka esmu atšķirīgs.»
Pēteris Taukulis mākslas izglītību sācis apgūt 1982. gadā Liepājas Lietišķās mākslas vidusskolā. Pirms tam strādājis celtniecībā, ostā un meža darbos.
1999. gadā uzņemts Latvijas Mākslinieku savienībā. Izstādēs Latvijā un ārzemēs piedalās no 1995. gada, starp tām 10 personālizstādes.
Pēteris Taukulis ir ierosinājis astoņus diskusiju pasākumus – radošu cilvēku sarunas par mākslu, no kurām trīs notikušas 2022. gadā Dubultu Mākslas stacijā. 2023. gadā piecas sarunas notikušas Liepājas muzejā un Liepājas Latviešu biedrības namā.