Laika ziņas
Šodien
Skaidrs

Boriss Džonsons

ES un Lielbritānija panāk Brexit vienošanos

Eiropas Savienības (ES) līderiem pulcējoties Briselē uz kārtējo samitu, Eiropas Komisijas (EK) prezidents Žans Klods Junkers un Lielbritānijas premjerministrs Boriss Džonsons ceturtdien paziņojuši, ka beidzot panākta Brexit vienošanās.

Džonsons iesniedz Brexit plānu ES

Lielbritānijas premjerministrs Boriss Džonsons neatkāpsies no sava mērķa – izvest valsti no Eiropas Savienības (ES) 31. oktobrī. Viņš trešdien ES iesniedza savas valdības Brexit plānu un brīdināja, ka gadījumā, ja Brisele to noraidīs, Apvienotā Karaliste gatavosies aiziešanai no bloka bez vienošanās. Džonsona piedāvājums paredz pārejas periodu, kura laikā Īrijas salā neatjaunotu fiziskas robežpārbaudes, pret ko kategoriski iebilst ES dalībvalsts Īrija.

Džonsons zaudē vēl vienā balsojumā parlamentā

Lielbritānijas premjerministrs Boriss Džonsons ceturtdien zaudējis vēl vienā balsojumā parlamentā, kurš noraidījis valdības lūgumu uz trim dienām apturēt darbu, lai Konservatīvā partija varētu noorganizēt savu ikgadējo kongresu.

Džonsons mudina opozīciju pieprasīt uzticības balsojumu

Lielbritānijas premjerministrs Boriss Džonsons trešdien izaicināja opozīcijas līderus pieprasīt uzticības balsojumu viņa vadītajai valdībai, kas varētu novest pie jaunām vēlēšanām, ja viņš zaudētu.

Augstākās tiesas pēriens Džonsonam

Smagāko sakāvi savā īsajā valdīšanas laikā piedzīvojis britu premjerministrs Boriss Džonsons. Apvienotās Karalistes Augstākā tiesa otrdien paziņoja, ka Džonsona lēmums pārtraukt parlamenta darbību ir bijis pretlikumīgs. Opozīcijas partijas pieprasījušas premjera demisiju, bet parlaments pēc darbības atsākšanas varētu lemt par Brexit atlikšanu, ja valdībai neizdosies vienoties ar Eiropas Savienību (ES) par jaunu izstāšanās vienošanos.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

KDi

Vairāk KDi

SestDiena

Vairāk SestDiena

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide