Laika ziņas
Šodien
Apmācies

Brexit

Leiena noraida Džonsona ideju par brīvās tirdzniecības līgumu

Eiropas Savienība (ES) piedāvās Lielbritānijai unikālu piekļuvi bloka vienotajam tirgum tikai tad, ja tā ievēros ES standartus, otrdien paziņojusi Eiropas Komisijas (EK) prezidente Urzula fon der Leiena, noraidot Lielbritānijas premjerministra Borisa Džonsona ideju par brīvās tirdzniecības līgumu.

Džonsons: Nav nepieciešamības turpmāk pakļauties ES normām

Apvienotās Karalistes premjerministrs Boriss Džonsons pirmdien izklāstījis Londonas nostāju gaidāmajās sarunās par jauno tirdzniecības līgumu ar Eiropas Savienību (ES), savā runā uzsverot, ka Lielbritānijai nav nepieciešamības turpmāk pakļauties ES normām.

VIDEO: Lielbritānijas vēstnieka Latvijā Kīta Šenona uzruna

Piektdien, 31.janvārī, Lielbritānija izstāsies no Eiropas Savienības. Līdz ar to sāksies pārejas periods līdz 2020. gada 31. decembrim. Lielbritānijas vēstniecība Latvijā publicējusi vēstnieka Kīta Šenona uzrunu.

Britu bye-bye Eiropas Savienībai

Eiropa piektdien piedzīvos būtiskāko ģeopolitisko pavērsienu XXI gadsimtā. Pulksten 23.00 pēc Griničas laika (sestdien pulksten 1.00 pēc Latvijas laika) Apvienotā Karaliste pametīs Eiropas Savienību (ES), kuras sastāvā tā ir atradusies 47 gadus. Šķiršanās notiks trīs gadus un septiņus mēnešus pēc referenduma, kurā 52% nobalsojušo atbalstīja Brexit. Laikā starp balsojumu un Brexit Lielbritānijā nomainījās trīs valdības un Londona un Brisele bija ierautas haotiskās sarunās par šķiršanās nosacījumiem.

Pulksten 23 pēc Londonas laika

Visaptverošs nākotnes attiecību līgums starp Apvienoto Karalisti un ES būtu jāpieņem līdz vasaras vidum, lai dalībvalstis to paspētu ratificēt, intervijā Jolantai Plaukai norāda Latvijas vēstniece Lielbritānijā Baiba Braže

VID: Pēc Brexit līdz šī gada beigām muitas jomā izmaiņu nebūs

Naktī uz 1. februāri Lielbritānija izstājas no Eiropas Savienības (ES), un tas nozīmē, ka tā vairs nebūs ES dalībvalsts, taču līdz pat šī gada 31. decembrim būs spēkā pārejas periods un muitas jomā nekādu izmaiņu nebūs ne privātpersonām, kuras ceļo no Lielbritānijas uz Latviju vai kuras saņem sūtījumus no Lielbritānijas, ne uzņēmumiem, kuriem ir tirdzniecības partneri Lielbritānijā, portālu Diena.lv informē Valsts ieņēmumu dienestā (VID).

Eiropas Parlaments ratificē Brexit vienošanos

Eiropas Parlaments (EP) trešdien ratificēja Brexit vienošanos, nodrošinot, ka Lielbritānija piektdien plkst.23 pēc Griničas laika izstājas no Eiropas Savienības (ES).

Pagaidām pasta sūtījumu apmaiņas regulējums ar Lielbritāniju nemainīsies

Pasta sūtījumu apmaiņas regulējums starp Latviju un Lielbritāniju pēc 31.janvāra, kad sākas Lielbritānijas izstāšanās no Eiropas Savienības (ES) pārejas periods, paliek nemainīgs – pasta sūtījumu tarifos un procedūrās saglabājas līdz šim spēkā esošā kārtība, portālu Diena informē Latvijas Pasts.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide