Laika ziņas
Šodien
Daļēji apmācies

Daba

Skaitām jau trešo vasaru

Dabas aizsardzības pārvaldes uzdevumā jau trešo gadu norisinās dabas skaitīšana. Latviju apseko vairāki simti ekspertu, lai apzinātu pie mums esošos biotopus un to kvalitāti. Par to, kā šogad norit Vislatvijas dabas teritorijas inventarizācija, Dabas Diena izjautāja dabas skaitīšanas vadītāju Irisu Mukāni.

Dabas stāstu mednieki

Daba ar savu stāstu pievilcību spēj pieradināt cilvēku. Dabas pētnieki entuziasti izzina biotopu dažādību, raksta ainavu dizaina stāstus gan virtuāli, gan dzīvē.

Ar putniem Mazais brīnums

Mazais brīnums, šķiļoties pirmajiem cāļiem, nopietna pētniecība un satikšanās prieks starp putniem un cilvēkiem aiz ekrāna. Vebkameras pie ligzdām nu jau labu laiku Latvijā ļauj sekot līdzi vairākām putnu sugām, netraucējot to ikdienu. Interesentu skaits aug, sasniedzis jau miljonus, un ar mūsu putnu vērojumiem aizrāvušies arī cilvēki citviet pasaulē.

Mini zoodārzs Pie tēvoča Garika mainījis adresi un ieguvis jaunu elpu

Pirms vairākiem gadiem viesojos Jelgavas novada Glūdas pagasta dārziņu kooperatīvā Viesturciems iekārtotajā mini zoodārzā Pie tēvoča Garika, kur tikai 600 m2 platībā aizrautīgie kolekcionāri Garijs Burņeckis un Viktorija Zaiceva bija savākuši miniatūru dzīvnieku un putnu kolekciju. Abu lielais sapnis bija kādreiz nopirkt lauku saimniecību un vērst kolekciju plašumā. Kā zināms - vajag tikai sadoties rokās un kaut ko ļoti, ļoti vēlēties.

Kad bioloģiski audzēta oga būs tabletes vietā

Tveicīgā 1. jūnija rītā ierodamies Ķekavas pagasta zemnieku saimniecībā Atvases. Tālumā aiz perfekti izvagotiem kartupeļiem kāds strādā un nemaz nesteidzas sasveicināties. Centīgais strādnieks izrādās šīs bioloģiskās saimniecības saimnieks Andris Mangulis, kurš steidzis pabeigt kaplēt tikko sadīgušo burkānu dobes, pirms ierodamies. Mēs norunāto ierašanās laiku nekavējām, un saimnieks ir mazliet saīdzis – šajā pīķa laikā katra minūte dārga, jo Andris savu astoņus hektārus plašo saimniecību apstrādā viens. Tikai reizēm, kad ar darbiem vairs netiekot galā, aicina algotu palīgstrādnieku.

Būt dabā ar sirdi un prātu

Dabu var iepazīt, ne tikai studējot biezas enciklopēdijas vai ejot uz muzejiem, bet arī baudot neparastu simbiozi starp dabu, mūziku, zinātni, videomākslu un dramaturģiju, turklāt katrreiz citviet – kādā līdz šim neatklātā Latvijas dabas nostūrī. Tā ir Dabas koncertzāle – izzinošs pasākums, kas katru gadu tuvina dabu cilvēkam un cilvēku dabai, kļūstot par savdabīgu vides izglītības platformu ikvienam.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

KDi

Vairāk KDi

SestDiena

Vairāk SestDiena

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide