Laika ziņas
Šodien
Smidzinošs lietus

Dienas komentārs

Pasažieriem vajag ko labāku

Aizsākot kampaņu Pamēģini sabiedrisko!, Autotransporta direkcija un Pasažieru vilciens pauž tos pašus aicinājumus, kas jau dzirdēti citviet Eiropā, proti, saudzēsim apkārtējo vidi, neveidosim sastrēgumus un nenoniecināsim sabiedrisko transportu.

Sākotnēji tikai ekonomika

Nedēļas sākumā Krievijas laikraksts Kommersant publiskoja informāciju par tā rīcībā nonākušo Krievijas un Baltkrievijas tālākās integrācijas plānu, kas ir daļa no virzības uz tā saucamo vienoto valsti. Kā norādīja laikraksts, dažās ekonomikas jomās paredzēta integrācija, plašāka nekā pašlaik pastāv Eiropas Savienībā (ES), sasniedzot konfederatīvas valsts līmeni.

Komforta slimība jāizslimo

Iedomājies, viesnīcā daži grami sāls, eļļa, cukurs – katrs atsevišķā iepakojumā! Tiešām tā vajag katru porciju safasēt?! Tiešām nevar uz galda nolikt kopīgi lietojamus sāls un cukura trauciņus, eļļas pudelītes?! – apmēram ar šādiem vārdiem sākas saruna ar tuvu cilvēku, kurš nule atgriezies no tālāka ceļojuma.

Likumsakarīgs iznākums

Nedēļas sākumā ASV prezidents Donalds Tramps daudziem negaidīti no amata atstādināja savu padomnieku nacionālās drošības jautājumos Džonu Boltonu. Vienlaikus šāds ASV prezidenta solis bija pilnībā prognozējams viņa un Boltona radikāli atšķirīgo uzskatu par kopējo ārpolitisko kursu dēļ.

Pārņemt Eiropas pieredzi

Eiropas Komisijas jaunā sastāva formēšanās gaita neviļus vedina vilkt paralēles ar to, kā ierasti top mūsu valdības. Proti, kādi filtri vienā gadījumā tiek, otrā netiek izmantoti, lai augstos amatus nevarētu ieņemt acīmredzami nekompetenti, nevarīgi vai savā iepriekšējā darbībā sašmucējušies partiju ielikteņi.

Paliek pie skaidras naudas

Bankas nevēlas nodarboties ar finanšu pakalpojumiem skaidrā naudā, lai gan daļai iedzīvotāju šādi pakalpojumi ir nepieciešami. Tādu viedokli ir paudusi Saeimas deputāte Evita Zālīte-Grosa, aicinot diskutēt par banku sociālo atbildību.

Pāragrs optimisms

Iepriekšējās nedēļas nogalē plašu rezonansi izraisīja aizturēto personu (tāds ir oficiālais formulējums) apmaiņa starp Krieviju un Ukrainu. Abas puses atgrieza mājās kopumā 70 cilvēku, viešot optimismu arī attiecībā uz konflikta Ukrainas austrumos iespējamu samērā drīzu noregulējumu. Tās gan šķiet tikai daļēji pamatotas cerības.

Patikšana ministram – galvenais izvēles kritērijs?

Cilvēku dalīšana "pareizajos" un "nepareizajos" Latvijas politiskajā vidē diemžēl jau kļuvusi par ierastu ikdienu, ar kuru nākas rēķināties teju ikvienam profesionālim, kurš vēlas un ir gatavs strādāt valsts pārvaldē. Būtībā šāds secinājums izdarāms no satiksmes ministra Tāļa Linkaita (JKP) lēmuma neapstiprināt Valsts kancelejas rīkotā atklātā konkursa rezultātā izraudzīto kandidātu uz Satiksmes ministrijas (SM) valsts sekretāra amatu. Kā izrādās, ministram nav patikusi, jāsaka, gana respektablās konkursa komisijas izraudzītā pretendenta politiskā piederība.

Lai ir izdevīgi mūsu valstij

Mūsu valsts sadarbība ar Ķīnu ir tēma, par kuru pēdējā laikā runāts daudz. Patlaban šo tēmu aktualizējis Baltijas pētnieciskās žurnālistikas centra Re:Baltica (Latvija), kā arī mediju Verslo žinios (Lietuva) un Postimees (Igaunija) veiktais apjomīgais pētījums, kurā akcentēti riski, ko Baltijas valstīm var radīt Ķīnas ietekmes palielināšanās.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

KDi

Vairāk KDi

SestDiena

Vairāk SestDiena

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide