Laika ziņas
Šodien
Daļēji apmācies

Eiropas Savienība

Melbārde: Cīņai pret dezinformāciju ir jābūt Eiropas ārpolitikas prioritāram mērķim

Eiropas līmenī ir pastāvīgi jāsadarbojas un kopīgi jāpanāk sociālo platformu atklātība un atbildība, lai novērstu algoritmu, "botu" un sponsorētā satura izmantošanu demokrātiju graušanā un cīņai pret dezinformāciju ir jābūt Eiropas ārpolitikas prioritāram mērķim, par eiroparlamentārietes Daces Melbārdes (NA) viedokli aģentūru LETA informēja viņas pārstāvis Edgars Zīverts.

Principialitāte vai ietekme

Visas Eiropas Padomes Parlamentārās asamblejas (EPPA) līdzīgi domājošās delegācijas jeb grupa Baltija+, kas jūnijā demonstratīvi pameta sēdi, lai protestētu pret EPPA lēmumu atjaunot Krievijas delegācijas balsstiesības, nākamnedēļ nolēmušas apmeklēt rudens sesiju Strasbūrā. Arī Ukraina, kas savu jauno delegāciju nodibināja vien šīs nedēļas vidū, sesijā būs klātesoša, lai gan delegāti sēdēs nepiedalīsies.

ES noraida Trampa pārmetumus par nepietiekamu Ukrainas atbalstīšanu

Reaģējot uz ASV prezidenta Donalda Trampa pārmetumiem, ka Eiropa nesniedz Ukrainai pietiekamu atbalstu, Eiropas Savienības (ES) ārlietu dienests atgādinājis, ka kopš 2014.gada pa Eiropas institūciju kanāliem Kijevai piešķirti vairāk nekā 15 miljardi eiro.

Roma un Brisele uz salabšanas ceļa

Itālijas premjerministra amatā pārapstiprinātais Džuzepe Konte ir izrādījis vēlmi atjaunot labās attiecības ar Eiropas Savienību (ES). Romas un Briseles attiecības sarežģījās laikā, kad pie varas bija Kontes vadītā labējo populistu valdība, ko veidoja antiestablišmenta partija Piecu zvaigžņu kustība (M5S) un pret imigrantiem noskaņotā partija Līga ar eiroskeptisko Mateo Salvīni priekšgalā.

ES izveidojusi pretterorisma juridisko datu bāzi

Eiropas Savienības (ES) juridiskās sadarbības aģentūra Eurojust ceturtdien izveidojusi kopīgu pretterorisma datu bāzi, kas, kā skaidro amatpersonas, būs būtiska juridisku pasākumu īstenošanai pret aizdomās par terorismu turamajiem un organizēto noziedzību.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

KDi

Vairāk KDi

SestDiena

Vairāk SestDiena

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide