Laika ziņas
Šodien
Skaidrs

FKTK

Interešu konfliktu nesaskata

Konkursā uz Finanšu un kapitāla tirgus komisijas (FKTK) padomes priekšsēdētāja amatu izvēlēta bankas Citadele valdes locekle Santa Purgaile, par kuras tālāku virzīšanu apstiprināšanai Saeimā jau 24. septembrī varētu lemt valdība. Valsts kancelejas direktors Jānis Citskovskis, kurš vadīja FKTK priekšsēdētāja pretendentu atlases un atbilstības izvērtēšanas komisiju, žurnālistiem ceturtdien norādīja, ka Purgailes atbilstība amatam tika rūpīgi vērtēta, un viņa būtībā bijusi līdere visās konkursa kārtās. Komisija arī analizējusi iespējamo interešu konfliktu saistībā ar viņas līdzšinējo darbu bankā Citadele, taču iespējamu interešu konfliktu komisija nav saskatījusi. Savukārt pati Purgaile norādīja, ka apstiprināšanas gadījumā FKTK vadītājas amatā atturēšoties pieņemt jebkādus lēmumus, kas attiektos uz viņas pašreizējo darba vietu – banku Citadele.

Konkursā par FKTK padomes priekšsēdētāju izraugās Santu Purgaili

Konkursā uz Finanšu un kapitāla tirgus komisijas (FKTK) padomes priekšsēdētāja amatu izvēlēta bankas Citadele valdes locekle Santa Purgaile, aģentūru LETA informēja Valsts kancelejā. Iegūstot visaugstāko vērtējumu, konkursā uzvarējusi Purgaile, kuras kandidatūra vēl tiks virzīta apstiprināšanai Ministru kabinetā. Gala lēmums par iecelšanu amatā jāpieņem Saeimai.

FKTK piemērojusi viena miljona eiro sodu PrivatBank

Finanšu un kapitāla tirgus komisijas (FKTK) padome piemērojusi soda naudu AS PrivatBank 1,019 miljona eiro apmērā par noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizācijas un terorisma un proliferācijas finansēšanas novēršanas (NILLTPFN) normatīvo aktu prasību pārkāpumiem, aģentūru LETA informēja FKTK Komunikācijas daļā.

No PNB Bankas klientiem apmēram 40% ir seniori

No PNB Bankas, kuras darbība ceturtdien apturēta, klientiem apmēram 40% ir seniori, aģentūrai LETA pavēstīja Finanšu un kapitāla tirgus komisijā (FKTK) atsaucoties uz datiem 2018.gada beigās.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

KDi

Vairāk KDi

SestDiena

Vairāk SestDiena

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide