Laika ziņas
Šodien
Daļēji saulains

Hibrīdkarš

Saskata riskus Rēzeknes un Daugavpils draudzībā ar Krieviju

Daugavpilī un Rēzeknē novērojama nekritiska attieksme pret Krievijas iniciatīvām, ignorējot to, ka Krievija savas kultūras, humanitārās, izglītības un "tautiešu politikas" aktivitātes uztver kā daļu no valsts kopējās ārpolitikas un nacionālo interešu virzīšanas. Tā secināts Austrumeiropas politikas pētījumu centra (APPC) jaunajā analītiskajā apskatā Krievijas sadarbība ar Latvijas pašvaldībām: Daugavpils un Rēzeknes piemēri.

Viltus "ekspertu" tīkls angļu valodā koordinēti izplata dezinformāciju par Latviju

LTV raidījums de facto kopā ar Digitālās pētniecības laboratorijas ekspertiem atklājuši jaunu tīklu, kas angliski rakstošajos medijos tīši un organizēti izplata sagrozītu informāciju par Latviju un citām Baltijas valstīm. Raidījums ziņo, ka vairāki it kā eksperti, turklāt ar atpazīstamiem uzvārdiem (Vairis Godmanis, Viktors Domburs, Olga Spriņģe), ir izveidojuši desmitiem rakstu par Latviju angliski – lielākoties, par to, ka Latvijā valda nabadzība, politiskā vide pilna ar krīzēm, ka Latvija pati par sevi bez ASV atbalsta pastāvēt nevarot, bet NATO Latvijas drošību tikai apdraudot vēl vairāk.

Krievijas koris kritikas krustugunīs par divdomīgas aukstā kara laika dziesmas izpildīšanu katedrālē

Sanktpēterburgas koris piedzīvojis kritikas vilni pēc tam, kad sestdien, 23. februārī, kad Krievijā atzīmē armijas jeb dzimtenes aizstāvju dienu, Īzaka katedrālē izpildīja aukstā kara ēras satīrisku dziesmu, kurā tostarp apdziedāts kodoluzbrukums ASV, vēsta ziņu aģentūra Associated Press. Kamēr kora pārstāvji pārmetumus neuzskata par pamatotiem, pats dziesmas autors un arī katedrāles pārstāvji uzskata, ka labāk būtu bijis, ja šis skaņdarbs katedrālē nebūtu izskanējis.

Eksperiments: Ar sociālo tīklu palīdzību panāk, ka karavīri nepakļaujas pavēlēm

Šonedēļ, kamēr aizsardzības ministrs Artis Pabriks (Attīstībai/Par!) piedalījās drošības konferencē Minhenē, izmantojot viltus e-pasta adresi, viņa vārdā vairākiem adresātiem valsts iestādēs izsūtīta ziņa par izdomātām ministra izklaidēm Vecrīgā. Starp serveriem, no kuriem sūtīti e-pasti, ir arī Krievijas adreses. Šādi uzbrukumi ir nenozīmīgi salīdzinājumā ar naidīgu spēku iespējām sociālajos tīklos. To, cik daudz par mūsu aizsardzības spējām internetā var uzzināt un pat tās ietekmēt, ilustrējis kāds eksperiments, vēsta TV3 raidījums Nekā personīga.

Hibrīdkarš un naudas atmazgāšana. Krievija un Tramps

Naudas atmazgāšana ir smags noziegums, kas tiek izdarīts, lai slēptu citus smagus noziegumus – narkotiku un cilvēku kontrabandu, izvairīšanos no nodokļu maksāšanas, kukuļņemšanu, krāpšanu, publisko līdzekļu piesavināšanos. Jau no 2008. – 2009. gada banku krīzes, bet jo īpaši kopš 2014. gada, kad līdz ar Krievijas iebrukumu Ukrainā faktiski aizsākās hibrīdkarš starp Krieviju un NATO, pasaulē un arī Latvijā tiek pievērsta īpaša uzmanība naudas atmazgāšanas problēmai. Vienlaikus pasaules vadošo lielvalsti, kas pēc sirds patikas var atslēgt no globālās finanšu asinsrites jebkuru "slikto" spēlētāju, turpina vadīt vīrs, kura saites ar noziedzīgo pasauli un jo sevišķi Krievijas izcelsmes netīro naudu ir ASV pētnieciskās žurnālistikas un tiesībsargājošo institūciju uzmanības centrā – Donalds Tramps vecākais.

Latvijā aizliedz retranslēt Rossija RTR

Nacionālā elektronisko plašsaziņas līdzekļu padome (NEPLP) pieņēmusi lēmumu uz trīs mēnešiem aizliegt retranslēt (arī izplatīt) programmu Rossija RTR Latvijas teritorijā, kā argumentu lēmumam minot šajā kanālā izskanējušo naida runu.

Aizdedzināta Kremļa "troļļu fabrika"

Sanktpēterburgā naktī uz otrdienu aizdedzināts bēdīgi slavenais tā dēvēto interneta "troļļu" birojs, vēsta The Moscow Times.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

KDi

Vairāk KDi

SestDiena

Vairāk SestDiena

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide