Laika ziņas
Šodien
Apmācies
Rīgā +6 °C
Apmācies
Piektdiena, 24. janvāris
Krišs, Eglons, Ksenija, Egle

Koku ciršana

Raidījums: Robežjoslas ierīkošanas laikā izcirstie koki simtiem tūkstošu vērtībā pazuduši

Austrumu robežas sakārtošana jau sešus gadus ir viena no valsts prioritātēm. Lai ierīkotu robežsargu patruļtakas, uzbūvētu tiltus un žogu, no budžeta robežsargiem atvēlēti desmitiem miljonu eiro. Lai gan robeža ir valsts drošības jautājums, arī te tiek vērptas miljonu shēmas, vēsta TV3 raidījums Nekā personīga. Pirms mēneša tika stāstīts par četrkārši sadārdzinātiem tiltiem un nekvalitatīva aprīkojuma iepirkšanu, bet nu raidījums noskaidrojis, ka varētu būt notikusi vēl iespaidīgāka afēra - pie Krievijas robežas Ciblas novadā robežas ierīkotāji izcirtuši desmitiem hektāru meža, nesaaudzējot pat īpaši aizsargājamas dabas teritorijas, bet nozāģētie koki vairāku simtu tūkstošu eiro vērtībā ir pazuduši.

Grib nocirst vairākus kokus pie Aizsardzības ministrijas ēkas

Pamatojoties uz Rīgas domes Apstādījumu saglabāšanas komisijas lēmumu, Rīgas pilsētas būvvalde publiskai apspriešanai nodevusi ieceri par trīs koku nociršanu Rīgā, Skolas ielā 1, kas ir blakus Aizsardzības ministrijai ēkai, liecina Būvvaldes mājaslapā pieejamā informācija.

Rīgā sākas koku ciršanas lieguma periods

Rīgā no šodienas, 15. aprīļa līdz 30. jūnijam noteikts koku ciršanas lieguma periods, aģentūru LETA informēja Rīgas pilsētas būvvaldes pārstāve Ilze Žūka.

Cirvja ēna apdraud kokus pilsētās

Koku ciršana pilsētās ir sāpīgs temats iedzīvotājiem, kuri pret to cīnās. Viens no pēdējā laika skaļākajiem gadījumiem bija Valmieras Jāņa Daliņa stadiona koku izciršana, kuru pilsētas dome bija akceptējusi, bet tiesa atzina par nelikumīgu. Gadiem ilgi notika cīņa pret zemes īpašnieku plānu izcirst 22 kokus Rīgā, Valdemāra ielā, kur tagad ir aizdomas par koku tīšu bojāšanu ar ķimikālijām.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide