Laika ziņas
Šodien
Apmācies

Naftas cena

Naftas tirgus dilemmas

Neraugoties uz to, ka pasaules biržās šogad nafta ir bijusi viens no ienesīgākajiem ieguldījuma veidiem, nav pārāk lielu cerību, ka līdzšinējā dinamika saglabāsies. Ir gan jāņem vērā augošā ģeopolitiskā spriedze, kas jau gadu desmitiem ir viens no galvenajiem melnā zelta cenas augšupejas virzītājiem.

Naftinieku īslaicīgie prieki

Viens no pēdējā laika nozīmīgākajiem notikumiem pasaules finanšu tirgus kontekstā neapšaubāmi ir samērā straujais naftas cenas pieaugums. Vēl vasarā pasaules melnā zelta tirgu varēja dēvēt par pusdzīvu, tomēr kopš tā laika barels melnā zelta ir kļuvis gandrīz par 40% dārgāks, cenai patlaban atrodoties 70 ASV dolāru par barelu tuvumā.

OPEC: Naftas tirgus tuvojas veselīga līdzsvara atgūšanai

Pēc vairākiem gadiem ar zemām naftas cenām globālais naftas tirgus tuvojas tam, lai sasniegtu veselīgu līdzsvaru starp piegādēm un pieprasījumu, ceturtdien paziņoja Naftas eksportētājvalstu organizācija OPEC. OPEC norāda, ka aizvien vairāk novērojamas pazīmes par naftas tirgus virzību uz līdzsvara atgūšanu.

Naftas cenas krītas, biržu indeksi sarūk Eiropā un pārsvarā pieaug ASV

ASV biržu indekss Dow Jones Industrial Average trešdien pieauga līdz jaunam rekordam, indekss Standard & Poor's 500 kritās un indekss Nasdaq Composite palielinājās, bet ASV dolāra vērtība saruka, ASV Federālajai rezervju sistēmai (FRS) paaugstinot bāzes procentlikmi un ASV Kongresam turpinot progresu nodokļu samazināšanas plāna pieņemšanā.

Naftas cenas pēc kāpuma sarūk; biržu indeksi pieaug ASV, bet Eiropā tie samazinās

Naftas cenas pasaulē otrdienas rītā nedaudz samazinās pēc iepriekšējās piecās tirdzniecības sesijās piedzīvotā kāpuma. Cenas samazinājums saistāms ar bažām par iespējamiem piegāžu no Lībijas pārrāvumiem, kā arī kopējo situācijas nestabilitāti Tuvajos Austrumos pēc tam, kad ASV īstenoja gaisa triecienus Sīrijā.

Naftas cenas samazinās

Naftas cenas pasaules tirgū pirmdien piedzīvojušas kritumu saistībā ar investoru bažām par to, vai ASV jēlnaftas piegāžu kāpums ietekmēs Naftas eksportētājvalstu organizācijas OPEC pūliņus ierobežot naftas ieguvi un samazināt pārmērīgās enerģijas piegādes.

Naftas cenas piespiež Saūda Arābiju mainīties

Ilgstoši zemās naftas cenas, kuru dēļ energoresursu krājumiem bagātās Saūda Arābijas tautsaimniecība stagnē, piespiedušas ultrakonservatīvās valsts vadītājus domāt par ievērojamām ekonomiskām un sociālām pārmaiņām, piemēram, samazinot atkarību no naftas eksporta un paplašinot sieviešu līdzdalību darba tirgū. Cilvēktiesību aizstāvji mudinājuši Saūda Arābijas valdību izmantot brīdi, lai veiktu arī politiskas reformas un atļautu valsts iedzīvotājiem aktīvāk iesaistīties sabiedriskajā dzīvē, nebaidoties par iespējamām represijām.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide