Laika ziņas
Šodien
Slapjš sniegs
Rīgā +1 °C
Slapjš sniegs
Sestdiena, 14. decembris
Gaisma, Auseklis

Politiskās partijas

Saskaņas reitings nokritis līdz šogad zemākajai atzīmei

Novembrī turpināja samazināties partijas Saskaņa reitings un tas ir sasniedzis šogad zemāko rādītāju, pirmdien vēstīja Latvijas Televīzijas raidījums Panorāma, atsaucoties uz socioloģisko pētījumu centra SKDS veikto aptauju.

Partiju šķilšanās laiks

Vaimanātāju un činkstētāju izdomāts stereotips, ka neviens godīgs cilvēks politikas dubļos negrib iekšā līst. Neko negūs, vien apcūkos savu nātno, godīgo uzvalciņu. Tādas runas piedien kompleksainiem neveiksminiekiem vai... bail pat teikt – iespējamiem Kremļa aģentiem.

Bordānam arī būs savs kandidātu saraksts

Bijušā tieslietu ministra Jāņa Bordāna vadītā Jaunā konservatīvā partija (JKP) startēs Saeimas vēlēšanās ar atsevišķu sarakstu. Pēc sarunām ar citiem politiskajiem spēkiem tādu lēmumu šonedēļ pieņēmusi partijas valde, kuras priekšsēdētājs Bordāns Dienai paskaidroja, ka partijai ir būtiskas nacionāli konservatīvās vērtības un sava pozīcija, kas orientēta uz jaunu politisko kultūru. Var secināt, ka sabiedrotos šīs politikas īstenošanā nav izdevies atrast.

Zanders: Ne norīt, ne izspļaut

Politologi, iespējams, dusmosies par šādiem salīdzinājumiem, tomēr daži procesi pēdējos gados partiju dzīvē Vācijā varētu būt noderīgi kā viela pārdomām arī politiķiem Latvijā... Tātad Vācijā vienai no t. s. lielajām partijām, Kristīgajiem demokrātiem, ilgstoši un arī samērā loģiski mazākais partneris koalīciju veidošanā bija Brīvie demokrāti.

Katram tomēr būs savs saraksts

Ja par lēmumu startēt Saeimas vēlēšanās ar atsevišķu sarakstu, nevis kopā ar Eināra Repšes vadīto partiju Latvijas attīstībai (LA) kāds bija pārsteigts, viņš nepazīst Reģionu aliansi, pēc tās sēdes Dienai sacīja Mārtiņš Bondars. Viņš bija Latvijas Reģionu apvienības saraksta līderis Eiropas Parlamenta vēlēšanās un būs premjera kandidāts Saeimas vēlēšanās, pirmdien raksta laikraksts Diena. 

Partijas jūlijā atklās piedāvājumu - vieniem jaunas, citiem pārbaudītas lokomotīves

Ja Saskaņas centra un Vienotības starts Saeimas vēlēšanās varētu atnest būtiskas pārmaiņas šo politisko spēku pieteikumā, tad divi citi parlamentā pārstāvētie politiskie spēki - Nacionālā apvienība _Visu Latvijai!-_TB/LNNK (NA) un Zaļo un Zemnieku savienība - lielus pārsteigumus vēlētājiem nesola. Saeimas priekšvēlēšanu periods jau ir sācies, bet īstais starts vēlēšanām tiks dots jūlija vidū, kad Centrālā vēlēšanu komisija sāks pieņemt kandidātu sarakstus, ceturtdien raksta laikraksts Diena. 

Bērziņš pozitīvi noskaņots par jaunu partiju veidošanos

Partiju sistēma Latvijā pati par sevi ir milzīga problēma – ja lielākā kaimiņzemes partija ir lielāka par mūsu kopējo partiju sistēmu, tad ir skaidra nepieciešamība mēģināt politikā iesaistīt spējīgākos cilvēkus, kas mums ir, jaunu politisko spēku ienākšanu Latvijas politikā LNT raidījumā 900 sekundes komentē Valsts prezidents Andris Bērziņš.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide