Laika ziņas
Šodien
Apmācies
Rīgā +2 °C
Apmācies
Trešdiena, 29. janvāris
Valērijs, Aivars

Rīgas Tehniskā universitāte

Latviešiem jākļūst par vadošajiem tautsaimniekiem Eiropā

Universitātēm jāsekmē izglītotas, uz zināšanām un ilgtspējīgu attīstību tendētas sabiedrības veidošanās, sarunā ar Guntaru Gūti pauž Rīgas Tehniskās universitātes rektors Leonīds Ribickis un attīstības prorektors Artūrs Zeps.

RTU sāk pētījumus, lai klimatam kaitīgo oglekļa dioksīdu pārvērstu degvielā

Rīgas Tehniskajā universitātē (RTU) izveidota jauna laboratorija, kurā zinātnieki pētīs un izstrādās katalizatorus, kas palīdzēs klimatam kaitīgo oglekļa dioksīdu (CO2) pārvērst vērtīgos produktos, piemēram, degvielas izejvielās un ķimikālijās. Jaunajā laboratorijā sākti arī ogļūdeņražu jeb sintētiskās naftas ieguves pētījumi degvielas ražošanai.

Jauna lapa zinātnes un biznesa sadarbībā

Ar iniciatīvu Industriālais doktors iecerēts kvalitatīvi augstākā līmenī attīstīt zinātnes un biznesa sinerģiju, sarunā ar Guntaru Gūti uzsver Rīgas Tehniskās universitātes zinātņu prorektors Tālis Juhna.

Mikrotīkla ziedojums ļāvis Latvijā attīstīt augstāko tehnisko izglītību

Pērn gada izskaņā Latvijas datortīklu aprīkojuma ražotājs SIA Mikrotīkls ziedoja Rīgas Tehniskajai universitātei (RTU) 250 tūkstošus eiro. Universitāte portālu Diena.lv informēja, ka saņemtie līdzekļi ļāvuši pilnveidot studiju vidi un saturu, kā arī popularizēt inženierzinātnes skolēnu vidū, tādējādi vairojot industrijas prasībām sagatavoto jauno speciālistu un eksakto zinātņu jomā ieinteresēto personu skaitu.

Lēti būvēts biežāk jālabo. Un otrādi

"Ja jau sākotnēji būvniecības procesā ieguldīsim vairāk līdzekļu, bet rezultātā radīsim kvalitatīvāku būvi, tās ekspluatācijas laikā viennozīmīgi būs jāiztērē mazāk līdzekļu ikdienas uzturēšanas darbiem. Ja gribam kaut ko ļoti lētu, tad tas grafiks ies uz otru pusi – jārēķinās, ka būs daudz vairāk līdzekļu jātērē remontiem. Un tas ir praksē pierādījies," intervijā Guntaram Gūtem stāsta Rīgas Tehniskās universitātes profesors Ainārs Paeglītis, kurš nupat saņēmis trešās šķiras Atzinības krustu par ieguldījumu Latvijas ilgtspējīgā attīstībā.

Reorganizē divas koledžas, tās pievienojot universitātēm

No 2019.gada 1.jūlija tiks reorganizētas divas Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) padotībā esošās valsts koledžas, tās pievienojot universitātēm - Rīgas 1.medicīnas koledža turpinās pastāvēt kā Latvijas Universitātes (LU) aģentūra, savukārt Olaines Mehānikas un tehnoloģijas koledža kļūs par Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) aģentūru, trešdien lēma valdība.

RTU zinātnieki rada tehnoloģiju tropu aļģes audzēšanai vēsajā klimatā

Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) zinātnieki izstrādājuši tehnoloģiju vērtīgās tropu mikroaļģes - spirulīnas - audzēšanai Latvijā un gatavi paši to pārvērst biznesā. Biznesa ideja prezentēta pasaulē vadošajā videi draudzīgo biznesa ideju konkursā ClimateLaunchpad 2018, kas norisinās Skotijā.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide