Laika ziņas
Šodien
Apmācies

Satiksme

Skaidrāk iezīmēs populāro elekrisko skrejriteņu lomu ceļu satiksmē

Palielinoties elektrisko skrejriteņu popularitātei, nepieciešamas izmaiņas arī ceļu satiksmes noteikumos, lai iezīmētu elektrisko skrejriteņu lomu ceļu satiksmē. Šādam apgalvojumam piekrīt nozares uzņēmumi- Bolt Latvia un Fiqsy , kā arī Ceļu satiksmes drošības padomes domnīca (CSDP), kas apkopo lietotāju un ekspertu viedokļus pirms tiek izstrādāti jaunie noteikumi, kuri varētu stāties spēkā nākamā gada pavasarī.

Šogad samazinājies negadījumos cietušo velosipēdistu skaits

Salīdzinot ar iepriekšējiem gadiem, šogad samazinājies satiksmes negadījumu daudzums ar velosipēdu iesaisti, kā arī sarucis cietušo velosipēdistu skaits, aģentūru LETA informēja Ceļu satiksmes drošības direkcijā (CSDD).

Lielbritānijā izdotas ES vienotā parauga vadītāju apliecības varēs turpināt izmantot arī pēc Brexit

Autovadītāji, kuriem ir derīgas Lielbritānijā izdotas Eiropas Savienības (ES) vienotā parauga vadītāju apliecības, varēs tās turpināt izmantot Latvijā arī pēc 2019. gada 29. marta, neraugoties uz to, vai Lielbritānija izstāsies no ES ar vai bez vienošanās, norādījusi Latvijas vēstniecība Lielbritānijā. Vēstniecībā skaidroja, ka nav nepieciešams iegūt papildu dokumentus.

Latvijas iedzīvotāji dienā noiet vidēji 2,7 kilometrus

2017. gadā 79% Latvijas iedzīvotāju vecumā no 15 līdz 84 gadiem veica vismaz vienu pārvietošanos dienā ārpus mājām. Vidēji dienā viens Latvijas iedzīvotājs mēroja 30 kilometrus, un ceļā vidēji patērēja 80 minūtes, bet kājām vidēji dienā noieti 2,7 kilometri. Visbiežākais pārvietošanās iemesls bija darbs (34% gadījumu), kā arī iepirkšanās (24% gadījumu) un atpūta (20%), liecina Centrālās statistikas pārvaldes aptauja par iedzīvotāju pārvietošanos.

Arhitekts: Neviens vairs nevēlas autobraucējiem draudzīgas pilsētas

Pēdējo gadu pieredze un pētījumi rāda, ka neviens vairs nevēlas autobraucējiem un automašīnām draudzīgas pilsētas, jo primārais tagad ir cilvēks, šādu viedokli Rīgas domes rīkotajā informatīvajā pasākumā pauda dāņu arhitekts un pilsētplānotājs Jans Gēls.

Saeima galīgajā lasījumā lemj ļaut reģistrēt spēkratus ar stūri labajā pusē

No šī gada 1. novembra Latvijā varēs reģistrēt vieglos pasažieru automobiļus, kuriem stūre atrodas labajā pusē, uz ko attieksies vairākas tehniskās un drošības prasības, taču stūres atrašanās puse nebūs jāmaina. To paredz Saeimā galīgajā lasījumā atbalstītie grozījumi Ceļu satiksmes likumā, vēsta Saeimas Preses dienests.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide