Laika ziņas
Šodien
Migla

Tiesībsargs

Baltinavas novada dome lūgs izvērtēt pašvaldību reformas iespējamos riskus

Baltinavas novada dome lūgs Tiesībsarga biroju izvērtēt plānotās administratīvi teritoriālās reformas riskus, lēmuši deputāti. Formulējot savu viedokli par reformu, domnieki lēmuši neatbalstīt Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) piedāvāto reformas modeli, jo "nav nekādas pārliecības, ka Baltinavas novada iedzīvotājiem uzlabosies dzīves kvalitāte, uzlabosies pakalpojumi, tie kļūs pieejamāki".

Tiesībsargs uzsver, ka ģimene nav ekskluzīvi laulībā balstīta

"Visi, kas ir laulībā, vienlaicīgi de iure ir ģimene. Ne visi, kas de facto ir ģimenē, ir laulāti. Tā sociālā realitāte, kas arī izriet no Eiropas Cilvēktiesību tiesas judikatūras, gan arī faktiski no mūsu atziņām," piektdien telekanāla LNT raidījumā 900 sekundes atzina tiesībsargs Juris Jansons, komentējot visai plašu rezonansi sabiedrībā raisījušo ieteikumu nodrošināt jēdzienam "ģimene" atbilstošu juridisko ietvaru.

Jansons un Krūmiņa kopīgā paziņojumā uzsver neatkarīgu institūciju nozīmi

Neatkarība, ko tādām institūcijām kā Valsts kontrole un Tiesībsargs nodrošina mūsu valsts Satversme un likumi, nav ne viegla, ne salda. Likumu piešķirto neatkarību brīvi un objektīvi paust savu viedokli mēs uztveram kā nopietnu atbildību un pienākumu. Ne velti Valsts kontroles un tiesībsarga neatkarība ir starptautiski atzīts priekšnosacījums, lai valdības būtu motivētas stiprināt demokrātiju un tiesiskumu un liktu savu iedzīvotāju intereses pirmajā vietā. Valsts kontrole raugās, lai valsts iedzīvotāju samaksātie nodokļi tiktu tērēti tiesiski un saimnieciski, jēgpilniem un valsts iedzīvotāju labklājību veicinošiem pasākumiem. Savukārt tiesībsargs palīdz iedzīvotājiem aizstāvēt savas cilvēktiesības situācijās, kad valdības par to tīši vai netīši aizmirst.

Tiesībsargs vēlas vietu Satversmē

Tiesībsarga ikgadējais ziņojums Saeimā ar katru gadu iegūst lielāku ievērību. "Mūsdienās cilvēktiesības ir dinamiski mainījušās. Tiesībsarga institūcija jāiekļauj konstitucionālo institūciju saimē un jāieraksta Satversmē," ceturtdien Saeimas sēdē sacīja tiesībsargs Juris Jansons.

Jansons vēlas redzēt aktīvāku izmeklēšanas iestāžu darbu bērnu tiesību aizsardzības jomā

Tiesībaizsardzības institūcijām ir daudz aktīvāk un efektīvāk jāstrādā bērnu tiesību aizsardzības jomā, bet valdībai jāturpina domāt par valsts pārvaldes kapacitātes efektivizāciju, kā arī sociālās atstumtības un nevienlīdzības mazināšanu, kas ietver arī tiesības uz taisnīgu atalgojumu, otrdien Saeimas Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas sēdē norādīja tiesībsargs Juris Jansons.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide