Laika ziņas
Šodien
Viegls lietus
Rīgā +4 °C
Viegls lietus
Svētdiena, 26. janvāris
Agneta, Agnis, Ansis

Viltus ziņas

Viltus "ekspertu" tīkls angļu valodā koordinēti izplata dezinformāciju par Latviju

LTV raidījums de facto kopā ar Digitālās pētniecības laboratorijas ekspertiem atklājuši jaunu tīklu, kas angliski rakstošajos medijos tīši un organizēti izplata sagrozītu informāciju par Latviju un citām Baltijas valstīm. Raidījums ziņo, ka vairāki it kā eksperti, turklāt ar atpazīstamiem uzvārdiem (Vairis Godmanis, Viktors Domburs, Olga Spriņģe), ir izveidojuši desmitiem rakstu par Latviju angliski – lielākoties, par to, ka Latvijā valda nabadzība, politiskā vide pilna ar krīzēm, ka Latvija pati par sevi bez ASV atbalsta pastāvēt nevarot, bet NATO Latvijas drošību tikai apdraudot vēl vairāk.

Viedoklis: Klikšķu bizness kā lielākā mediju problēma Latvijā

Sociālais tīkls Facebook publiskojis informāciju, kurā norādīts, ka pusgada laikā tajā dzēsti vairāk nekā trīs miljardi viltus profilu. No oktobra līdz decembrim deaktivizēti 1,2 miljardi profilu, bet no janvāra līdz martam - vēl 2,2 miljardi. Kopumā tas ir divas reizes vairāk nekā iepriekšējā pusgadā. Apkarojot un iznīcinot vienu viltus ziņu avotu, vietā parādās nākamie, tāpēc sabiedrībai ir jāizglītojas, lai iemācītos pareizi filtrēt iegūto informāciju. Taktiskās komunikācijas entuziasts, starptautiskās medijpratības skolas Resilience League audzēknis, Biznesa augstskolas Turība absolvents Džerijs Šterns uzsver, ka viena no Latvijas sabiedrības problēmām ir pārlieku lieli centieni iegūt uzmanību sociālajos tīklos, audzējot sekotāju un draugu skaitu savos profilos, tādējādi zaudējot piesardzību un palielinot risku tikt ietekmētiem ar viltus ziņu palīdzību.

Krievijā stājas spēkā likumi par "viltus ziņām"

Krievijā piektdien spēkā stājušies likumi, kas ļauj tiesām piespriest sodanaudas un administratīvos arestus par necieņas izrādīšanu varasiestādēm, kā arī bloķēt medijus par "viltus ziņu" publicēšanu. Likumi tikuši pieņemti, neraugoties uz cilvēktiesību aktīvistu brīdinājumiem, ka tie faktiski ievieš cenzūru un tiks izmantoti, lai vērstos pret vārda brīvību.

Putins parakstījis kritizēto likumu par "viltus ziņām"

Krievijas prezidents Vladimirs Putins pirmdien parakstījis pretrunīgi vērtētos likumus, kas ļauj tiesām piespriest sodanaudas un administratīvos arestus par necieņas izrādīšanu varasiestādēm, kā arī bloķēt medijus par "viltus ziņu" publicēšanu.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide