Laika ziņas
Šodien
Migla
Pirmdiena, 20. janvāris
Aļģirds, Orests, Oļģerts, Alģis

Atis Rozentāls

Grib stingrāku roku Valsts policijā(2)

link Valsts policijas priekšnieks Ints Ķuzis pēc gandrīz 40 gadu dienesta nolēmis 10. februārī atstāt amatu, apgalvojot, ka lēmumu pieņēmis pats un tas nav saistīts ar iekšlietu ministra Sanda Ģirģena (KPV LV) spiedienu. Vienlaikus no ministra, kā arī Saeimas Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijas priekšsēdētāja Jura Rancāna (JKP) teiktā izriet, ka politiķi ar Valsts policijas darbu nav bijuši apmierināti.

Sākusies NEPLP locekļu kandidātu iztaujāšana Saeimas atbildīgajā komisijā(12)

Ar pirmo četru Nacionālās elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes (NEPLP) kandidātu iztaujāšanu sācies process, kurā no 15 kandidātiem tiks izraudzīti divi, kas aizpildīs vakantās vietas. Pašlaik padome strādā trīs cilvēku sastāvā, un decembrī par NEPLP priekšsēdētāju tika ievēlēts Ivars Āboliņš. Šodien komisija tiekas ar vēl pieciem NEPLP kandidātiem.

Valstij, no Rīgas pārņemot operas ēku, nāksies risināt vairākas tehniskas problēmas(6)

Pagājušā gada decembrī īpašnieku mainīja Latvijas Nacionālās operas ēka, no Rīgas domes nokļūstot valsts īpašumā, un turpmāk to apsaimniekos Latvijas Nacionālā opera un balets (LNOB). Kultūras ministrijas (KM) sabiedrisko attiecību speciāliste Dace Vizule Dienai apstiprināja, ka tā bijusi LNOB iniciatīva. Tomēr vienlaikus jāapzinās, ka ēkai nepieciešams veikt vairākus neatliekamus remontdarbus, tāpat nākotnē nāksies risināt jautājumu par sen iecerēto piebūvi.

2019. gads teātrī. Redzēt ar sirdi

Kāds bija 2019. gads kultūrā? KDi autori dalās iespaidos par būtiskākajiem notikumiem un parādībām mūzikā, teātrī, literatūrā, kino, vizuālajā mākslā un arhitektūrā.

Mikroautobusiem jurģi uz autoostu(3)

No 1. janvāra Rīgas maršruta taksometru stacija (MTS), kas atrodas Marijas ielā 2a, vairs nevarēs tikt izmantota kā reģionālo autobusu maršrutu galapunkts, jo zemes īpašnieks ir uzteicis nomas līgumu. Turpmāk 15 reģionālo maršrutu, kas līdz šim tika uzsākti un noslēgti pieturā Rīgas MTS, galapunkts atradīsies Rīgas starptautiskajā autoostā. Pašlaik gan nav skaidrības, kā tas ietekmēs maršrutu grafiku.

NA kongresā izskan vēlme ietekmēt reģionālo reformu(13)

Nacionālā apvienība VL- TB/LNNK (NA) pašreizējā valdībā atbild par Kultūras un Zemkopības ministriju, tāpat tās pārraudzībā ir demogrāfijas jautājumi. Tomēr partijas kongresā sestdien izskanēja vairāki signāli, ka NA plāno ietekmēt valsts politiku arī vairākās citās jomās, piemēram, izglītībā un zinātnē, reģionālajā attīstībā un aizsardzībā. Par to liecināja kongresa ziņojumos iekļautie izteikumi.

Mainās domes vadība divos Vidzemes novados

Beverīnas un Smiltenes novads atrodas blakus, un abos dažādu iemeslu dēļ šā gada nogalē notiek domes vadības maiņa. Taču ir būtiska atšķirība – Smiltenē jaunais priekšsēdētājs ir jau ievēlēts, turklāt vienbalsīgi, bet Beverīnā pirmais mēģinājums ir beidzies bez rezultāta un priekšā ir sarunas starp triju domē pārstāvēto sarakstu deputātiem.

Pēc incidenta parkā(4)

Radikāli polārie viedokļi par Spēlmaņu nakts ceremoniju uzrāda skatītāju atšķirīgos priekšstatus par teātra sezonas rezumējošā notikuma formātu.

Pārrobežu sadarbība jāuzlabo(3)

Sadarbība starp Valku un Valgu ilgst gadiem, un kopīgi īstenoti daudzi veiksmīgi projekti, taču ir arī jautājumi, par kuru atrisināšanu runāts daudz un pat valstu prezidentu līmenī, tomēr pozitīvu lēmumu nav. Šādu informāciju guva Saeimas Ārlietu komisijas deputāti, uzklausot savu kolēģi Jāni Dombravu (NA) un Valkas mēru Ventu Armandu Kraukli (Vidzemes partija).

Ministrs Ikšķiles krustugunīs(2)

Augstā emociju temperatūrā Ikšķilē aizritēja pirmdienas vakars, kad iedzīvotāji bija aicināti uz tikšanos ar vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministru Juri Pūci (AP). Pašvaldības vadības un iedzīvotāju pretestība ministrijas piedāvātajam variantam iekļaut Ikšķili Ogres novadā kopā ar pašreizējiem Lielvārdes un Ķeguma novadiem ilgst jau vairākus mēnešus. Aprīlī ministrs apturēja pašvaldības izsludināto iedzīvotāju aptauju, par ko savukārt dome vērsās Satversmes tiesā.

Vidzemes partija nesteidzas saplūst ar Latvijas Reģionu apvienību(2)

Atšķirībā no Reģionu alianses, kura novembra sākumā atbalstīja Latvijas Reģionu apvienības (LRA) pārtapšanu partijā, kas realitātē nozīmē apvienībā esošo atsevišķo partiju darbības izbeigšanu, Vidzemes partija savā kopsapulcē sestdien Smiltenē šādu lēmumu vēl nepieņēma. Nolemts pagaidīt līdz pavasarim, kad valdība būs izlēmusi par administratīvi teritoriālo reformu (ATR), kuras dēļ Vidzemes partijas valdes locekļu vidū ir būtiskas nesaskaņas.

Prāts un jūtīgums

Dailes teātrī 23. novembrī notiks gada balvas teātrī Spēlmaņu nakts 2018/ 2019 svinīgā apbalvošanas ceremonija, kurā balvu Par mūža ieguldījumu teātra mākslā saņems Liepājas teātra aktieris Jānis Dreiblats un Valmieras Drāmas teātra aktieris Rihards Rudāks. Riharda Rudāka varoņi bieži šaubās un nonāk sarežģītu lēmumu priekšā.

Gaida vēl vienu iniciatīvu(17)

Kopš 14. novembra, kad Centrālā vēlēšanu komisija (CVK) reģistrēja iniciatīvas grupas – biedrību Varu Latvijas tautai un Centra partiju – parakstu vākšanai tautas nobalsošanas ierosināšanai par 13. Saeimas atsaukšanu, iespēju elektroniski nobalsot izmantojuši vairāk nekā 33 tūkstoši iedzīvotāju. Tas ļāvis idejas atbalstītājiem apgalvot, ka mērķi – 154 865 parakstus – sasniegt izdosies ātri. Tomēr nevar nemanīt, ka vakar parakstīšanās tempi strauji samazinājās, salīdzinot ar iepriekšējām dienām. Tāpat rodas iespaids, ka vairāki opozīcijas spēki nogaida, kad ar savu iesniegumu CVK ieradīsies Latvijas Veselības un sociālās aprūpes darbinieku arodbiedrība (LVSADA).

Var atsākties diskusija par autoratlīdzībām(7)

Partiju apvienības Jaunā Vienotība (JV) Saeimas frakcija paudusi apņēmību šonedēļ tikties ar Finanšu ministrijas ekspertiem, "lai, ņemot par pamatu žurnālistu nozares profesionālo organizāciju ieteikumus, sagatavotu priekšlikumus, kā izskaust situāciju, ka mediju īpašnieki uzņēmumu finanšu situāciju kārto uz darbinieku rēķina, cilvēkus medijos nodarbinot uz autoratlīdzības līgumu pamata", izteicies frakcijas priekšsēdētājs Ainars Latkovskis.

Svētkos parādīs dāvinājumu(1)

Latvijas Nacionālajam vēstures muzejam (LNVM) 18. novembris, līdzīgi kā 4. maijs, ir nevis atpūtas diena, bet karstākais darbalaiks. Tā būs arī šogad, kad četras reizes skatītājiem tiks parādīts teatralizēts stāsts Latviju dibināsim rīt. Taču ne mazāk nozīmīgs pasākums gaidāms šopēcpusdien, kad muzeja telpās tiks atrādīts nozīmīgs dāvinājums – Paula, Klāras un Bruno Kalniņu ģimenes priekšmeti, no kuriem daļa būs apskatāmi izstādē Latvijas gadsimts no 15. līdz 19. novembrim.

Gods kalpot Rīgai statūtu grozījumi paver ceļu vietnieka ievēlēšanai

Partija Gods kalpot Rīgai (GKR) atrodas ļoti izšķiroši būtiskā ceļa posmā, uzstājoties partijas kongresā sestdien, teica tās priekšsēdētājs Eiropas Parlamenta deputāts Andris Ameriks. Šobrīd partijai, kam domē ir 11 vietu no sešdesmit, ir mēra un izpilddirektora amati, Rīgas brīvostas valdes priekšsēdētāja krēsls un vairāku komiteju vadība. Situācija tomēr nav vienkārša, jo pēc šķelšanās GKR partneru – sociāldemokrātiskās partijas Saskaņa – rindās domes koalīcija ir vārīga un agrāko lojalitātes apliecinājumu vietā nākusi piesardzīga kritika.

Cer sadarboties problēmu risināšanā(1)

Ar Rīgas domes priekšsēdētāja Oļega Burova (GKR) un Ādažu novada domes priekšsēdētāja Māra Sprindžuka (LRA) parakstu apstiprināts galvaspilsētas un Pierīgas pašvaldību apvienības sadarbības memorands.

Tiesas sprieduma sekas(2)

"Es ar jums nerunāšu, piedodiet," – tā skan vienīgais Brocēnu domes priekšsēdētājas Solvitas Dūklavas (LZP) komentārs, atbildot uz Dienas zvanu vēl pirms jautājuma uzdošanas. Pēc aģentūras LETA ziņas noprotams, ka līdzīgi klājies arī tai otrdien, kad Augstākās tiesas (AT) Krimināllietu departaments negrozīja iepriekšējo instanču spriedumus krimināllietā, kurā bezdarbībā apsūdzētajai Dūklavai piespriests naudas sods un liegums vienu gadu un sešus mēnešus ieņemt pašvaldības domes priekšsēdētāja amatu.

Saskaņu stūrēs Urbanovičs(3)

Ar būtisku pārsvaru no trim kandidātiem par sociāldemokrātiskās partijas Saskaņa valdes priekšsēdētāju ievēlēts Saeimas frakcijas ilggadējais vadītājs Jānis Urbanovičs. Viņa konkurenti uz šo amatu Vjačeslavs Dombrovskis un Andris Morozovs, tāpat kā Rēzeknes mērs Aleksandrs Bartaševičs, Daugavpils mērs Andrejs Elksniņš un Rīgas mēra vietniece Anna Vladova, būs partijas valdes priekšsēdētāja vietnieki. Līdzšinējais partijas līderis, Eiropas Parlamenta deputāts Nils Ušakovs, vadīs partijas domi.

Valka aicina ciemos Saeimas deputātus(11)

Valkas novada dome nosūtījusi vēstuli Saeimas Valsts pārvaldes un pašvaldības komisijas priekšsēdētājai Ingai Goldbergai (Saskaņa) ar aicinājumu noorganizēt LR Saeimas Valsts pārvaldes un pašvaldības komisijas izbraukuma sēdi Valkā. Deputāte Dienai atzīst, ka valcēnieši nav vienīgie aicinātāji ciemos, taču vispirms vēlas uzklausīt ministrijas redzējumu.

Iedzīvotājiem jāsamierinās, ka kravas vilciens var aizšķērsot ceļu pār sliedēm(7)

Vairāk nekā 380 cilvēku sociālajā tīklā Facebook divu dienu laikā dalījušies ar žurnālistes Zanes Eniņas ierakstu, kurā atspoguļota viņas piedzīvotā situācija Cēsu stacijā otrdienas rītā. Plkst. ir 7:01, pēc brīža aties vilciens, ar kuru man jātiek uz Rīgu. Tikai atkal uz pārejas ir prečinieks! Sasodīts, Latvijas Dzelzceļ, tu vari mācīt stulbas dziesmiņas par drošību, cik uziet, stāstīt katrā reisā, ka dzelzceļu nedrīkst šķērsot neatļautā vietā un ka vilcienu uzreiz nevar apturēt, bet kas notiek realitātē?! Protams, visi, droši drebot, iet apkārt preču vilcienam pa sliedēm, jo tuvākās pārejas ir tik tālu, ka uz šo rīdzinieku nepaspēt!!! Tas parāda tavu attieksmi – drošības kampaņas ķeksīša pēc!" raksta Zane.

Dailes ugunij rada?(4)

Diezgan miglaini atceros bērnībā lasītu vai Veltas Skurstenes balsī dzirdētu pasaku Pie saulītes ciemos, kurā saulīte paslēpās un zvēri gāja to meklēt un laikam arī nolūgties, lai nu spīdekle nāk atpakaļ. Nez kāpēc šī pasaka prātā ienāca, kad lasīju ziņu, ka pēc atgriešanās no Indijas Dailes teātra mākslinieciskais vadītājs Dž. Dž. Džilindžers paziņojis, ka ne tikai aiziet no konkrētā teātra, bet neiestudēs izrādes vispār.