Mākslas muzejā Rīgas birža (Doma laukumā 6, Rīgā) no 31. maija līdz 28. augustam ciklā Āzijas mākslas stāsti tiek piedāvāta viena priekšmeta izstāde, kas iepazīstina ar Irānas kvēpināmo trauku.
Ik gadu 28. maijs Eiropā tiek atzīmēts kā Vieglās valodas diena, kuras mērķis ir veidot sapratni par katra cilvēka tiesībām saņemt pieejamu informāciju un vieglo valodu kā iespēju to nodrošināt. Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejs (Rīgā, Skārņu ielā 10) ir pirmais Latvijas muzeju vēsturē, kas piedāvā audiogidu vieglajā valodā.
No 4.jūnija līdz 20. novembrim mākslas centrā Zuzeum Lāčplēša ielā 101 būs skatāma izstāde Izaug? Pieaug? Mūsdienu mākslas kolekcionēšana Baltijā, informēja izstādes rīkotāji.
No 14. maija līdz 30. jūlijam Ojāra Vācieša muzeja (Rīga, Ojāra Vācieša iela 19) Robinsonzālē un dārzā skatāma Gunāra Janaiša (1934-2022) fotoizstāde Nekā tāda. Izstāde aplūkojami fotomirkļi no 1966. gada, un tās idejas tapšanā vēl piedalījās pats fotogrāfs.
Šveices mākslinieka Tomasa Hiršhorna projekts Mākslas stacijā Dubulti ir atgādinājums, ka māksla savā būtībā ir uz humānismu vērsts akts, kas stiprina mūsos cilvēcisko – īpašību, kas ir tik pretēja slepkavošanas un karošanas instinktam.
Kultūras un mākslas telpā Siguldas devons atklāta spoža mākslinieka Ata Ieviņa izstāde. Izstādē Faraona dārgumi: ikonas, relikvijas, konservi redzamās asamblāžas un instalācijas ir Ata Ieviņa pēdējo gadu laikā radītie vizuālie stāsti, kas realizēti ar dažādu tehniku un glezniecisku elementu palīdzību. Izstādes iekārtojuma scenogrāfiju veidojusi kuratore Maira Dudareva.
"Uzgleznot patiesību ir sarežģīti, jo vispār būt patiesam visu dzīvi ir sarežģīti," uzsver gleznotājs Kaspars Zariņš, kurš atklājis savu personālizstādi Sestā maņa.
Brīdī, kad laiks un tā esība ir nozīmīgāka un svarīgāka kā jebkad agrāk, Grīziņkalna parkā 20., 21. un 30. maijā iepretim Glass Point studijai tiks radīts un atklāts vides objekts Laika kapsula programmas Radošā Eiropa un LR Kultūras ministrijas atbalstīta projekta Imagining Sustainable Glass Network Europe ietvaros. Projektā aicināts piedalīties ikviens, lai dotu iespēju jaunām auditorijām atklāt stikla mākslu.
Ogres Vēstures un mākslas muzejā no 2. jūnija līdz 31. jūlijam būs skatāma gleznotāja 150 gadu jubilejas izstāde Vilhelms Purvītis. Gadalaiki, informēja muzeja pārstāvji.
"Šā gada Rīgas fotomēnesis piedāvās mākslas un mūzikas programmu, kas būs tieša, brutāla, neracionāla, izaicinoša, sarkastiska, iedvesmojoša, uzskatot, ka tieši šāda māksla var palīdzēt glābt cilvēci no iznīcības," par šā gada starptautisko fotogrāfijas festivālu saka tā direktors Arnis Balčus.
Šā gada 9. jūlijā Cēsīs tiks atklāts sešpadsmitais Cēsu Mākslas festivāls, kas piedāvās daudzpusīgu notikumu programmu ikvienai mākslas mīļotāja gaumei. Festivāls norisināsies līdz 14. augustam.
No 10. jūnija līdz 18. septembrim Latvijas Nacionālā mākslas muzeja galvenās ēkas 2. stāva labajā spārnā (Rīgā, Jaņa Rozentāla laukumā 1) būs skatāma izstāde Laikmetu vizionārs. Auseklis Baušķenieks, informēja muzeja pārstāve Natālija Sujunšalijeva.
Britu feministiskā arhitektu apvienība Matrix, kas darbojās XX gadsimta 80. gados, piedzīvo jaunu popularitātes vilni – kolektīvs tiek nominēts goda balvām, tiek rīkotas izstādes par tā darbību, un no jauna izdota Matrix dalībnieču grāmata Radot telpu. Sievietes un vīrieša veidotā vide
23. maijā sāksies Rīgas fotomēnesis, kura tēma šoreiz būs dekadence. Festivāls piedāvās mākslas un mūzikas programmu, kas būs tieša, brutāla, neracionāla, izaicinoša, sakrastiska, iedvesmojoša, uzskatot, ka tieši šāda māksla var palīdzēt glābt cilvēci no iznīcības, informēja Rīgas fotomēneša direktors Arnis Balčus.