Kā rūpēties par mājokļa ugunsdrošību ikdienā?
Lūk, standarta piesardzības pasākumi, kas jāievēro katram mājokļa īpašniekam:
- Viegli uzliesmojošas vielas jāglabā sausā, slēgtā telpā – drošā attālumā no visiem riska faktoriem. Piemēram, sildītāju nevajadzētu darbināt viegli uzliesmojošo priekšmetu un materiālu tuvumā, piemēram, netālu no aizkariem.
- Regulāri veic elektroinstalāciju (rozešu, slēdžu) pārbaudi – pārliecinies, vai tās nav novecojošas, nedrošas vai nekvalitatīvas. Pretējā gadījumā ugunsgrēku var izraisīt īssavienojums.
- Izejot no mājām, neaizmirsti izslēgt gāzes padevi.
- Īpašumā ar atsevišķu apkuri regulāri veic dūmvadu tīrīšanu. Atceries, ka tas jādara vismaz reizi apkures sezonas laikā.
- Viens no biežākajiem ugunsgrēku cēloņiem – neuzmanīga izturēšanās pret uguni. Vienmēr nodzēs sveces pirms izej no istabas, nerotaļājies ar sērkociņiem un nesmēķē gultā!
- Bērniem jau savlaicīgi jāmāca rūpīga apiešanās ar ugunsnedrošiem un viegli uzliesmojošiem priekšmetiem, piemēram, sērkociņiem, svecēm un šķiltavām. Tāpat jāmāca pareiza rīcība ugunsnelaimes gadījumā.
- Dzīvoklī vai mājā jābūt uzstādītiem dūmu detektoriem, kas laicīgi brīdinās par sadūmojumu un palīdzēs novērst lielākas ugunsnelaimes.
- Savukārt privātmājā obligāti jābūt arī ugunsdzēšamajam aparātam. Tas ir īpaši būtiski, jo ugunsgrēka gadījumā piekļuve ūdens padevei var būt apgrūtināta vai pat neiespējama.
- Ziemas sezonā īpaši jādomā par apkures iekārtām – piemēram, sildītāju nedrīkst atstāt ieslēgtu bez uzraudzības. Tomēr arī jebkurā citā gadalaikā jāpieskata ieslēgtās elektroierīces, piemēram, tosters, dators vai gludeklis. Pirms izej no mājas, pārliecinies, ka viss ir atslēgts!
Īpašuma apdrošināšana – lai nelaimes gadījumā neciestu ģimenes finanses
- Pirmkārt, rūpējamies par ugunsdrošību, lai pasargātu savu un tuvinieku dārgāko – dzīvības. Otrkārt, domājam arī par saviem mājokļiem.
- Katru gadu Latvijā uguns iznīcina vairākus simtus mājokļu un izposta desmitiem mājsaimniecību. Tāpēc ļoti būtiski ir gan apdrošināt mājokli, gan būt informētam par ugunsdrošības noteikumiem.
- Īpašuma apdrošināšana ir finansiāls drošības spilvens, kas ļauj parūpēties par to, lai ugunsnelaimes gadījumā neciestu ģimenes budžets.
Kādus riskus sedz īpašuma apdrošināšana?
Īpašuma apdrošināšana sedz:
- ugunsnelaimes, dabas stihijas, piemēram, zibens, plūdu, vētras, zemestrīces, lietusgāzes, radītus bojājumus;
- inženierkomunikāciju – ūdensvada, kanalizācijas vai apkures sistēmu – avārijas radītus zaudējumus;
- trešo personu prettiesiskas darbības – zādzības ar ielaušanos, laupīšanas un vandālisma – sekas.
Vienlaikus iespējams apdrošināt arī:
- Ēku/mājokli būvniecības vai remontdarbu laikā;
- vērtslietas;
- mājdzīvniekus, velosipēdus, datora programmatūru un pat pārtikas krājumus;
- palīgēkas un pagalma elementus;
- pārsprieguma radītus zaudējumus.
Šos vai citus papildu riskus iespējams apdrošināt Manapolise.lv interneta vietnē.