Kāpēc ir nepieciešams tīrīt kafijas automātus?
Kafijas automāti, tāpat kā pārējā sadzīves tehnika, prasa zināmas rūpes. Jāņem vērā, ka ikreiz, kad tiek pagatavota tase kafijas, daļa no pupiņās esošās eļļas uzkrājas ierīces portafiltros. Līdz ar to, ja aparāts netiek tīrīts, iecienītais kafijas dzēriens var kļūt rūgtenāks, ar nepatīkamu deguma piegaršu. Arī nosēdumi, kas veidojas uz kafijas pagatavošanas bloka un piena sistēmā, var padarīt kafiju pagalam nebaudāmu.
Kā veikt aparāta tīrīšanu?
Iegādājoties kafijas pagatavošanas ierīci, iesakām rūpīgi izlasīt instrukciju par pareizu tās kopšanu vai vaicāt par to konsultantam vietā, kur tā iegādāta. Jāatceras, ka pusautomātiskie un automātiskie kafijas automāti prasa vairāk pūļu un to apkopes process ir laikietilpīgāks, salīdzinot ar kafijas kapsulu aparātiem, kurus nepieciešams tikai atkaļķot. Taču labā ziņa – jaunākie modeļi jau ir aprīkoti ar pašattīrīšanās programmu, kas atvieglo rūpes par tiem.
Atkaļķo
Kafijas pagatavošana nav iedomājama bez ūdens, taču diemžēl tas var radīt negatīvu ietekmi, pasliktinot ierīces veiktspēju un samazinot tās kalpošanas ilgumu. Lai tā nenotiktu, jāveic atkaļķošana, par ko, visticamāk, kafijas aparāts pats Tevi brīdinās. Šim nolūkam ir jāizmanto speciāls kafijas automātu atkaļķotājs. Rūpējoties par dabu un vidi sev apkārt, var iegādāties līdzekļus, kas izgatavoti no dabīgām un nekaitīgām izejvielām. Tie spēj efektīvi likvidēt kaļķakmeni, tādējādi saglabājot nevainojamu ierīces darbību. Vēl var izmantot arī speciālās tīrīšanas tabletes kafijas automātiem – ieteicams tādas, kas piemērotas konkrētā ražotāja aparātiem.
Veic apkopi
Katras dienas noslēgumā, kad iecienītākie kafijas dzērieni jau nobaudīti, laiks parūpēties par pašu kafijas automātu. Lai izvairītos no pelējuma sēnes un citu nevēlamu mikroorganismu ieperināšanos aparātā, rūpīgi iztīri un iztukšo gan kafijas biezumu uzglabāšanas kasti, gan arī notekpaplāti.
Neaizmirsti arī par pagatavošanas bloka tīrīšanu. Optimāli to būtu jāveic 1 vai 2 reizes mēnesī, taču viss ir atkarīgs no ierīces lietošanas biežuma.
Nomaini ūdensfiltru
Atceries, ka ūdens filtra maiņa ir obligāta un to ir jāveic visai regulāri – aptuveni reizi 2 mēnešos – īpaši tad, ja kafijas pagatavošanai izmanto augstas cietības pakāpes ūdeni. Ja vēlies noskaidrot, kāda ir Tava ūdens cietības pakāpe, jāizmanto ūdens cietības testeris. Indikatoru nepieciešams iemērkt ūdenī vien uz pāris sekundēm un aptuveni minūtes laikā saņemsi testa rezultātus.
Iztīri piena sistēmu
Ja Tavs kafijas automāts ir aprīkots ar piena sistēmu, neaizmirsti iztīrīt arī to. Ierīcē uzkrājušās piena paliekas var ietekmēt ne vien pagatavotā dzēriena garšu, bet arī sliktāk veikt putošanu. Piena sistēmu skalo zem tekoša ūdens, turklāt dari to katru dienu (karstā laikā – pat 2 reizes dienā). Labāka rezultāta sasniegšanai talkā var nākt piena sistēmas tīrītāji.
Kafijas automāti ir gluži kā mūsu personīgie baristas, taču, lai tie spētu pilnvērtīgi funkcionēt, nepieciešama apkope. Lai šo darbu padarītu vienkāršāku, CoffeeGuru internetveikalā ir iespējams iegādāties dažādus automātu kopšanas līdzekļus. Pasūtot preces internetā, tās tiks piegādātas jau 1 līdz 2 darba dienu laikā. Ieskaties un uzzini vairāk!