Kaplans norāda, ka ekonomiskā krīze negatīvi ietekmē mūsu finanses, ietaupījumus un, iespējams, atliek dažus mūsu sapņus uz kādu laiku. Diemžēl, mēs šo stāvokli padarām vēl sliktāku iestiegot nožēlā, fantāzijās un raizēs. "Ja vien es būtu savu īpašumu pārdevis pirms gada... es nekad nedabūšu darbu... " – tās ir mūsu parastās reakcijas uz krīzi, un tās situāciju tikai pasliktina.
Apzinātības prakse ir sava prāta novērošana. Labāk praktizēt sekojošus principus:
- Ja jūs attīstāt katastrofu vai nožēlas domas, tad labāk pievērsiet savu uzmanību elpai.
- Rodiet saikni ar pozitīvajiem aspektiem savā dzīvē, parūpējieties par savu veselību, veltiet laiku ģimenei.
- Bieži mūs pārņem – JĀ , BET argumenti. BET argumenti mūs attālina pat no tām lietām, kas ir labas mūsu dzīvē.
- "Dzīvē ir gan labas, gan sliktas lietas", tāpēc neatbilstoši ir teikt "nevis labas, BET sliktas";
- Ir labi izvērtēt un veikt konstruktīvu plānošanu. Pat ja nesamaksāti rēķini ir jūsu realitāte, pievērsiet uzmanību – kādas man vēl ir iespējas, izņemot raizēšanos, nemieru un apvainošanos.
- Iespējams jums jāatrod cits darbs, jāaizņemas nauda no draugiem vai ģimenes, jāpārdod kāda manta. Nekas no tā nav viegli, bet tas varētu būt nepieciešami.
- Ja esat iekrituši kauna, vainas sajūtas, vainošanas un citu destruktīvu emociju slazdā, tas tikai aizkavē produktīvu darbību un vairo nomāktības sajūtu.
- Visbeidzot padomājiet, kāds bija jūsu prāta stāvoklis pirms gada un diviem. Iespējams, jūs bijāt nelaimīgi, jo vēlējāties iegādāties jaunas lietas, kuras jums nebija, piemēram, TV, automašīnu vai lietas hobijam. Jūsu prāts teica "Ja vien man būtu "tas", es būtu laimīgs". Saprotiet, ka prāts spēlē savas spēles neatkarīgi no apkārtējās situācijas.
- Varbūt jūs piedzīvojat ilgas pēc finansiālas labklājības, kāda bija agrāk, tomēr godīgi palūkojoties atpakaļ varat atrast atbildes, ka arī tad kaut kas pietrūka. Lai kļūtu laimīgi mums nepieciešams atzīt mūsu nelaimju avotu – domas.
- Tikai, tad, ja spējam sevi atpazīt un pieņemt patreizējos apstākļos, mēs varam būt brīvi manīt savu dzīvi", norāda Kaplans.