Cik lielās devās greizsirdība ir normas līmenī un kas ir tās pazīmes, kas liecina – greizsirdības ir par daudz? Un, ko man darīt, ja ir aizdomas, ka vīram ir mīļākā?
Atbild Sieviešu Kluba speciāliste Diāna Zande, psiholoģe.
Greizsirdība pamatu pamatā liecina par to, ka attiecībās nav drošības sajūtas. Ir jāsaprot, kādēļ savās attiecībās nejūties droši? Ir tautas un kultūras, kur greizsirdība ir ieaudzināta. Ir situācijas, kad greizsirdība ir teju pataloģiska problēma. Kur tad ir tā robeža, kad greizsirdība ir veselīga un kad tā ir jau neveselīga?
Ja greizsirdība attiecībām sāk traucēt, tas nozīmē, ka kaut kas īsti nav kārtībā. Protams, sievietēm gribas apzināties, ka mīļotais ir viņas mīļotais, bet, ja satraukums ir arī tad, ja vīrs vienkārši padejo ar citu sievieti, jautājums, kādēļ tas tā ir?
Ja ir sajūta, ka parteris laiž pa kreisi, pirmais, kas jādara – jāapsēžas un kopīgi par visu jāizrunājas. Pajautā, kas notiek ar mūsu attiecībām? Vai viss ir kārtībā? Tu pat vari atzīt, ka tev ir sajūta, ka neesi viņam vienīgā. Bet uzmanies ar sarunas toni. Tas nedrīkst būt nopratinošs. Pareizā izvēle mierīgi izrunāties, neko nepārmest vai neaizrādīt. Bet noteikti vajag runāt! Diezgan bieži cilvēki cieš nevis no reālā pārdzīvojuma, bet no tā, ko ir iedomājušies un kam savās domās noticējuši.
Raksts tapis sadarbībā ar SieviesuKlubs.lv