1.maršruts (oranžs)
- 2-5 dienas
- 795 km
- 4 prāmji
Heugesuna-Larvīka-Bergena-Ferde-Škela-Olesunna-Molde-Kristiansunna
Šajā ceļojumā no dienvidiem uz ziemeļiem (vai pretēji) ir iespēja šķērsot pašus skaistākos Norvēģijas fjordus: Hardangerfjordu, Sognefjordu un daudzus citus. Ceļā ir vismaz četras skaistas pilsētas: Bergena, Olesunna, Molde un Kristiansunna.
Savukārt pats ceļa posms starp Moldi un Kristiansunnu jeb Altantijas okeāna ceļš ļoti daudzās aptaujās atzīts par skaistāko autoceļu pasaulē. Daudzās salas un saliņas savieno graciozi tilti, un brīžiem ir sajūtas, ka paši slīdat pa ūdens virsmu.
***
2.maršruts (zaļš)
- 3-5 dienas
- 438 km
- 6 prāmji
Sannēse-Stavangere-Līsebotna-Jelmelanne-Oda-Aga-Utne-Bergena
Pagriešanās prom no krasta Norvēģijā nenozīmē attālināšanos no jūras - tā stiepjas līdzi ar daudziem sauszemē ielīkumojošiem fjordiem. No Sannēses uz Stavangeri ar prāmi jāšķērso krāšņais Līsefjords. Ir vērts apsvērt ideju par uzkavēšanos tur, pieņemot piedāvājumu izbraucienam ar kuģīti. Arī uzkāpšana kādā skatu laukumā kalnos ir gandrīz vai obligāta.
Starp Jelmelanni un Odu atrodas Lotefosa ūdenskritums.
Galamērķis ir skaistā Bergena - pilsēta starp septiņiem kalniem.
***
3.maršruts (melns)
- 1-3 dienas
- 422 km
- 1 prāmis
Kristiansana-Sondālstranna-Egersunna-Sannēse-Stavangere-Skudnēshavna-Avasnēse-Heugesuna
Ziemeļjūras ceļš. Tā lielākā vērtība ir mainīgā panorāma: dodoties prom no maigā dienvidu krasta, ceļotāji pakāpeniski iekaro fjordu Norvēģiju. Viens no krāšņākajiem ir ceļš gar Jesingfjordu.
Pēc Stavangeres, kas lepojas ar aktīvu kultūras dzīvi, jāsēžas prāmī, kas pārved uz Karmejas salu, bet no tās pa tiltu var turpināt braucienu ziemeļu virzienā.
Visu maršrutu iespējams izbraukt dienas laikā, taču tas būtu negodīgi pret Norvēģijas dabu.
***
4.maršruts (zils)
1-3 dienas
473 km
2 prāmji
Bergena-Vosa-Stālheima-Gudvangene-Keupangere-Bālestranna-Bergena
Šo dēvē par Sognefjorda ceļu, jo ceļš vijas tam līdzās. Ir pat grūti izšķirties, kad nogriezties sāņus, lai redzētu citus dabas jaukumus. Pa ceļam ir vairāki ledāji.
Izpētes vērts ir katrs no fjorda atzariem. Bālestrannas ciemu jau izsenis iecienījuši mākslinieki un pat ķeizars Vilhelms II.
Kad pierimst vējš, fjorda līdzenajā ūdens virsmā spoguļojas kalnu muguras. Ja kādam būtu vara izsūknēt visu ūdeni no 1300 metru dziļā fjorda, tad kalni pēkšņi izrādītos trīs kilometrus augsti.
***
5.maršruts (violets)
2-5 dienas
666 km
2 prāmji
Bergena-Vosa-Stālheima-Gudvangene-Keupangere-Strīna-Geirangere-Ondalsnēse-Oleseunna
Izbraucot no Bergenas, maršruts iet blakus Sognefjordam. Pirms Keupangeres ir skaista divu stundu pārcelšanās ar prāmi. Pilsētā vērts apskatīt koka baznīcu, pēc tam turpināt uz ziemeļiem - uz Ledāju muzeju Fjērlannē. Iespējams iziet pārgājienā pa ledāju.
Pa ceļam uz Strīnu ir krāšņa daba, jo šis ir Justedālsbrēnas ledāja nacionālais parks. Drīz pēc tam sagaida nākamais pārsteigums - uz Geirangeres ciemu ved ceļš pāri dramatiskiem kalniem. Ciems atrodas pie paša populārākā fjorda - Geirangeres, tāpēc noteikti jāatvēl laiks izbraucienam ar kuģīti.
Posms līdz Ondalsnēsei nav garš, bet ilgs - jo bieži jāapstājas, lai apbrīnotu dabasskatus. Turiet pie rokas fotokameru!
Ceļš uz ziemeļrietumiem - uz Olesunnu ir labākais paraugs, ko prot paveikt norvēģu ceļu inženieri. Pa kalniem un ielejām tas izlokās kā čūska.
Šajā maršrutā patiesībā var pavadīt mēnesi, tur ir daudz ko redzēt un daudz atpūtas iespēju, kaut vai gājieni pa kalnu takām.