Ar šo semināru tiek uzsākta projekta „Hameleonu rotaļas” realizācija, kura ietvaros paredzēts izveidot vairākus seminārus un radīt divu unikālu braucamrīku prototipus. Šajā atklāšanas seminārā aicināti piedalīties aktīvi cilvēki ar kustību traucējumiem, viņu tuvinieki un atbalstītāji, kā arī entuziasti, kas jau veido braucamrīkus un ratiņkrēslu uzlabojumus cilvēkiem ar kustību traucējumiem.
Semināra apmeklētāji tiks iepazīstināti ar projektu „Hameleonu rotaļas” un iespējām piedalīties turpmākajās projekta aktivitātēs. Hameleons jeb mainīgais šī projekta ietvaros ir gan pats cilvēks, gan pārveidotais braucamrīks, gan sabiedrības attieksme.
Pasākumā tiks prezentētas un meklētas dažādu braucamrīku idejas. Gaits Burvis, Latvijas Mākslas akadēmijas students, iepazīstinās klātesošos ar savu izstrādāto velosipēda unikāla dizaina stiprinājumu, kas dod iespēju doties velo izbraukumā kopā ar draugu ratiņkrēslā. Ar šo stiprinājumu gandrīz jebkuru ratiņkrēslu iespējams savienot ar velosipēdu, radot tandēmtrīsriteni. Ar savām idejām dalīsies arī Guntis Kuļikovskis, RTU Robotikas kluba pārstāvis, kas līdz šim ir piedalījies vairākos cilvēku ar kustības traucējumiem vides pieejamības uzlabošanas projektos. Piedalīsies arī autosporta tehniķis Didzis Meijers no biedrības „AD Racing team”, kas veido elektro skrejriteņa apvienojumu ar blakusvāģi invalīdu ratiņu transportēšanai un braucamrīka HOPP - pielāgoti velosipēdi un atbalsta riteņi ratiņkrēslam –radītāji.
Apmeklētājiem, cilvēkiem ar kustību traucējumiem, viņu draugiem un palīgiem tiks demonstrēti un būs iespēja izmēģināt jau izveidotus netradicionālus braucamrīkus, lai novērtētu to funkcionalitāti, paustu savu viedokli gan sarunās, gan rakstiski – īpašās anketās.
Projekta „Hameleonu rotaļas” mērķis ir veicināt multiplās sklerozes slimnieku un cilvēku ar kustību traucējumiem integrāciju sabiedrībā un sabiedrības sapratni par šīs sabiedrības grupas vajadzībām un iespējām, radošā procesā līdzdarbojoties cilvēkiem ar kustību traucējumiem un dažādu nozaru speciālistiem, kā arī, izveidojot pilsētvidē patstāvīgi lietojamu braucamrīka paraugus cilvēkiem ar kustību traucējumiem, rast risinājumu universālu lietu pielāgošanai individuālām prasībām.