Ja runājam par laikmetīgajām un konceptuālajām rotām, tad tās ir kā īsie stāsti, kuri provocē dialogau un nepieciešamību iedziļināties. ROTAS – īsie stāsti – ģenerē emocijas, kas spēj atmodināt un vienlaikus rada savu, īpašu realitāti, kura spēj pārsniegt vispārdrošākās ekspektācijas. Notiek pilnīga emocionāla saprašanās. Tie ir stāsti, kas intelektuāli uzrunā gan skatītāju, gan valkātāju. Izstādē piedalās rotu mākslinieki gan no Latvijas, gan no ārzemēm.
Izstādē var iepazīties, apskatīt un iegādāties dažādus īsos stāstus. Pirmkārt, tās ir rotas, kurām ir savs tehniskais žests, kas padara tās par unikālām autora ideju apliecinātājām. Šie stāsti ir nebeidzami fantāzijas iemiesojumi. Otrkārt, tās ir komerciālās rotas, kuras tiek replicētas un tām piemīt komerciāls aspekts. Treškārt, rota var būt mazi mākslas objekti, kas kā pielāgoti instrumenti, izsaka savu domu. Bet visam tam nav nozīmes. Nozīme ir tikai tam, kas veidojas starp rotu un skatītāju, starp rotu un valkātāju.
Franču konceptuālo rotu mākslinieks Emmanuels Lakoste rakstīja "Ir kāda ļoti svarīga lieta, kas atšķir rotas no visiem citiem mākslas radīšanas veidiem – tās tiešais, fiziskais kontakts ar ķermeni."