Valsts policijas Galvenās kriminālpolicijas pārvaldes Ekonomisko noziegumu apkarošanas pārvaldes priekšnieks Gatis Gudermanis šodien žurnālistiem pastāstīja, ka cigarešu ražotne bijusi maskēta kā zemnieku saimniecība, kas nodarbojusies ar kokmateriālu pārstrādi.
Notikuma vietā atrastā cigarešu ražošanas iekārta, pēc policijas aplēsēm, darbojusies apmēram gadu. Cigarešu ražošanas jaudu policija vēl plāno noskaidrot izmeklēšanā. Iekārtas vērtība ir apmēram pusmiljons latu. Izmeklētāji uzskata, ka saražotā prece bija paredzēta Rietumeiropas valstīm. Starp ražošanai nepieciešamiem priekšmetiem atrastas arī Krievijas akcīzes markas.
Pagaidām aizturētas divas personas, taču policija uzskata, ka ražotnē strādāja 5-7 strādnieki no trešajām valstīm. Konkrētas viesstrādnieku valstis Gudermanis neminēja.
Cigarešu ražotne bija labi maskēta, proti, organizētāji bija izvietojuši maskētas vidoekameras, lai ražotnē neierastos nelūgti viesi.
Jau ziņots, ka Latgalē jau agrāk atklātas nelegālas apjomīgas cigarešu ražotnes. 2011.gadā kādā teritorijā Daugavpils novada Naujenes pagastā un bijušās PSRS kara daļas ēkā likumsargi atklāja nelegālu cigarešu ražotni un notikuma vietā aizturēja sešas personas, tostarp Latvijas, Krievijas un Kirgīzijas pilsoņus. Ārvalstu pilsoņi šo nelegālo darbību veikšanai bija piesaistīti kā iekārtu uzstādīšanas un ekspluatācijas speciālisti.
Iespējamais nelegālās ražošanas organizētājs, Krievijas pilsonis, tika aizturēts Vācijā.
Ēka, kurā bija iekārtota nelegālā cigarešu ražotne, bija pielāgota pastāvīga cigarešu ražošanas procesa uzsākšanai - tajā bija uzstādītas jaudīgas cigarešu ražošanas iekārtas un ģenerators elektroenerģijas ražošanai.
Turpat atradās arī visas nepieciešamās izejvielas - 5,9 tonnas tabakas, papīrs, līme, cigarešu filtri, iepakojuma materiāli, kuru pietiktu sešu miljonu cigarešu saražošanai, kā arī Krievijas akcīzes markām līdzīgas uzlīmes.
Pēc ekspertu atzinuma, cigarešu ražošanas iekārtu jauda varēja būt apmēram miljons cigarešu dienā. Lielāko daļu no saražotajām cigaretēm bija paredzēts nogādāt dažādu Eiropas Savienības valstu tirgos.
Likumsargiem neļaujot pilnībā uzsākt ražošanas procesu, tika novērsta aptuveni 630 000 latu liela kaitējuma nodarīšana valsts budžetam.