Noskaidrots, ka grupā darbojās 9 cilvēki, taču galvenais organizators bija kāds 1986.gadā dzimis vīrietis, kurš jau vairākkārt nonācis policijas redzeslokā par līdzīga rakstura likumpārkāpumiem.
Pirmstiesas izmeklēšanas laikā policija noskaidrojusi, ka viltojot dokumentus personas ieguvušas īpašuma tiesības uz vairākiem dzīvokļiem, kas bija valstij piekritīga bezsaimnieka manta, kā arī mirušu privātpersonu dzīvokļi. Vēlāk, izmantojot šos viltotos dokumentus, īpašumi tika realizēti par salīdzinoši nelielām summām, kopumā iegūstot 37 662 latu. Noskaidrots, ka krāpnieki šādā veidā bija plānojuši realizēt vēl vairākus nekustamos īpašumus, kuru aptuvenā vērtība kopā pārsniedz 140 000 latu.
Kriminālprocess, kurā grupa tiek turēta aizdomās par 10 noziedzīgu nodarījumu epizodēm, šā gada 1.martā nosūtīts Rīgas apgabaltiesas prokuratūrai kriminālvajāšanas uzsākšanai Par krāpšanu, ja tā izdarīta lielā apmērā vai ja to izdarījusi organizēta grupa, kas paredz sodu ar brīvības atņemšanu uz laiku no diviem līdz desmit gadiem, kā arī par dokumentu viltošanu un nepatiesu ziņu sniegšanu.