Pilsētas mērs Andris Rāviņš (ZZS) un pašvaldības Attīstības un pilsētplānošanas pārvaldes vadītāja Gunita Osīte uzņēmējiem atklājuši, ka nākamais gads Jelgavā iezīmēsies ar jauniem, lieliem projektiem, kā piemērus minot Loka maģistrāles rekonstrukciju, kurā nepieciešamas arī uzņēmēju privātās investīcijas un atbalsts, kādreizējās rūpnīcas Būvdetaļa teritorijas sakārtošanu, loģistikas centra izveidošanu kādreizējā lidlauka teritorijā, piesaistot Ķīnas investorus, satiksmes termināla būvniecību un vēl vairākus citus.
Vērtējot aizvadīto gadu, Rāviņš par būtisku atzinis rūpnīcas AKG Thermotechnik Lettland ražošanas apjomu paplašināšanu - uzņēmums iegādājies kādreizējās autobusu ražotnes AMO Plant teritoriju, no ASV uz Jelgavu pārceļ laboratoriju, turklāt atbalsta pilsētu, katru gadu investējot Jelgavas izglītības sistēmā. "Tuvākajā laikā Zemgales olimpiskajā centrā ar AKG Thermotechnik finansiālu atbalstu tiks izveidots muguras muskulatūras stiprināšanas centrs, kas būs noderīgs ne tikai sportistiem, bet arī daudzu rūpnīcu darbiniekiem," informēja Rāviņš.
Lai attīstītu uzņēmējdarbības vidi Jelgavā, sēdē klātesošie ražotāji uzsvēra būtisko lomu problēmu identificēšanā un to risināšanā. Bažas rada kvalificēta darbaspēka trūkums. Tāpat būtu jārod risinājums, kā mazināt birokrātijas slogu valsts iestādēs. Joprojām iespaidu uz uzņēmējdarbību atstāj politiskā situācija pasaulē un sankcijas pret Krieviju, savukārt ceļa zīmju ražotāja Signum pārstāvis sēdē pauda satraukumu par to, ka būtiski palielinājusies maksa par pieslēguma jaudām pie tā paša elektrības patēriņa, kas bija pirms brīvā tirgus atvēršanas.
"Taču, neskatoties uz problēmām, Jelgavas un tuvējās apkārtnes uzņēmēji ir noskaņoti pozitīvi un daudziem no viņiem ir tālejoši attīstības mērķi. Uzņēmēji, neskatoties uz valdošo nodokļu haosu valstī, plāno paplašināt ražotnes un radīt jaunas darbavietas, kas vienlaikus pozitīvi ietekmēs arī ikvienu Jelgavas iedzīvotāju," informēja Kanaška.