Jau otro reizi Vircavas upes krastos pie Lielvircavas muižas notiek talka, kuras mērķis ir uzlabot upes hidroloģisko režīmu. Idejas Liec upē akmeni autors Andris Urtāns priecājas, ka šādi pasākumi vieno Jelgavas novada iedzīvotājus un vadību, bet rezultāts ir neatsverams ieguldījums upes atdzīvināšanā, ziņo portāls zz.lv.
A.Urtāns stāsta, ka pagājušajā gadā sakopts aptuveni 70 metru garš Vircavas upes posms, šoreiz ieplānots izdarīt ne mazāk. Lai izveidotu straujteces, nepieciešams attīrīt upes gultni no apauguma, un upē ievietot akmeņus tā, lai palielinātu upes straumi, tādējādi bagātinot upes ūdeņus ar skābekli.
Jelgavas novada pašvaldības Attīstības nodaļas projektu speciāliste Tabita Šķerberga atklāj, ka talku apmeklē arī citu Jelgavas novada pagastu iedzīvotāji, kas labprāt palīdz un uzkrāj pieredzi, lai līdzīgā veidā varētu attīrīt upes savos pagastos.
"Zemgales līdzenuma upes galvenokārt aizaug aktīvas lauksaimnieciskās darbības dēļ. Būtu svarīgi, lai lauksaimnieki ievēro buferzonas, jo labi apsaimniekota upe ir tāda, kurā bioloģiski aktīvās vielas praktiski neiekļūst. Ar šo kampaņu gribas parādīt, ka Zemgalē ir dzīvas upes. Konkrētais Vircavas upes posms pie Lielvircavas būs kā demonstrācijas vieta, kur varēs aplūkot, kā izskatās dzīva upe, un arī kā labs piemērs un mācību poligons, kurā uzskatāmi parādīts, kā veidot straujteces. Jo upei ir lielāka straume, jo dzīvīgāka tā ir, kā arī tajā nokļūst vairāk skābekļa," saka dabas draugs A.Urtāns.
Pavisam nejauši uzzinot informāciju par upes sakopšanas talku, no Rīgas atbrauca Ģirts Spura. "Esmu nodibinājis biedrību, kas nodarbojas ar atkritumu vākšanu, tāpēc meklēju cilvēkus, kas gatavi iesaistīties talkās. Domāju, ka ir vērtīgi atbraukt un apskatīties, kā tas notiek šeit," stāsta Ģirts, kuram ideja par biedrības dibināšanu radās pirms gada, sakārtojot Babītes ezera krastu.