Pašvaldības Attīstības un pilsētplānošanas pārvaldes vadītāja Gunita Osīte informē, ka iepirkumā «Pilotprojektu izstrāde sērijveida daudzstāvu dzīvojamo ēku renovācijai» saņemti divi piedāvājumi, bet par labāko atzīts «Arhitektūra un vide» variants. Uzņēmums pilotprojektus izstrādās par 15,2 tūkstošiem latu (bez PVN). 85 procentus no izmaksām sedz ES.
G.Osīte skaidro, ka uzņēmuma uzdevums ir izstrādāt pilotprojektus 103., 104. un 316. sērijas daudzstāvu dzīvojamo māju pilnai renovācijai, kurus tālāk iespējams pielāgot konkrētu sērijveida māju kompleksai un energoefektīvai renovācijai. «Līdz ar to šo sērijveida dzīvojamo māju dzīvokļu īpašnieki varēs projektus izmantot ēku renovācijai, maksājot tikai par projektu adaptāciju konkrētās mājas renovācijai,» stāsta G.Osīte.
Pilotprojektu izstrādē jāpieņem, ka ēkās neatkarīgi no šā brīža tehniskā stāvokļa tiek veikta kompleksa renovācija, tai skaitā visu inženierkomunikāciju nomaiņa. Projekti tiks izstrādāti, par pamatu ņemot Pasta ielas 38., 55. un Čakstes bulvāra 11. namu.
«Pielāgot šos projektus katrai atsevišķai mājai nebūs viegli, varēs izmantot vien dažas detaļas,» vērtē Zemgales Reģionālās enerģētikas aģentūras direktors Mārtiņš Prīsis. Viņš stāsta, ka, lai saņemtu atbalstu mājas siltināšanai, Latvijas Investīciju un attīstības aģentūrā (LIAA) jāiesniedz vairāki dokumenti. «Katrs no dokumentiem varētu izmaksāt ap 500 latu, tāpēc, pielāgojot pilotprojektu konkrētai mājai, liels ietaupījums nesanāks,» piebilst M.Prīsis. Viņš stāsta, ka diskusijas par pilotprojektiem siltināšanai virmoja vairākās organizācijās, arī Ekonomikas ministrijā, taču var teikt, ka pašlaik to izstrāde ir nokavēta, jo nākamā gada sākumā beigsies LIAA administrētie līdzekļi māju energoefektivitātes celšanai.