Reģionālajos semināros Kultūras ministrijas Latvijas valsts simtgades biroja pārstāves Jolanta Borīte un Aija Tūna tiksies ar novadu pašvaldību un sabiedrības pārstāvjiem, lai apkopotu esošās iestrādes Latvijas valsts simtgades svinību plānošanā, mudinātu dalīties pieredzē un palīdzētu pašvaldībām veidot vienotu, uz valsts simtgades svinību virsmērķa sasniegšanu balstītu svinību ietvaru savos novados.
Semināru mērķis ir turpināt jau iesākto sadarbību ar pašvaldībām un sabiedrības pārstāvjiem novados, mudināt pašvaldības raudzīties uz svinību plānošanu kā organisku pašvaldību attīstības stratēģiju sastāvdaļu, veidojot aktīvu divvirziena komunikāciju ar visām vietējo iedzīvotāju grupām un sadarbības partneriem plašākā lokā. Vienlaikus reģionālās tikšanās ir iespēja mainīties ar domām par simtgades svinību programmas iecerēm un gaitu, kā arī dalīties pieredzē, gūt iedvesmu no labajiem piemēriem un skaidrāk apzināties virzienus, kuros vēl nepieciešams ieguldīt lielāku darbu.
Pirmais šāds seminārs jau noticis šonedēļ Kuldīgā. Kultūras ministrijas Latvijas simtgades biroja pārstāves Kuldīgā tikās ar novadu koordinatoriem, nevalstisko organizāciju pārstāvjiem, jauniešu lietu speciālistiem, kā arī vietējiem kultūras, izglītības, tūrisma, uzņēmējdarbības un citiem speciālistiem. Runājot par Latvijas valsts simtgades svinību plānošanu, tika izceltas ne tikai redzamākās norises, piemēram, piemiņas vietu veidošana un sakopšana vai jaunu infrastruktūras objektu vai ekspozīciju radīšana, bet arī darbības, kas cildina vietējos cilvēkus, saliedē iedzīvotājus, apvieno paaudzes, palīdz izmantot jauniešu enerģiju, aptverot politikas, vides, kultūras, personīgās, sociālās un ekonomikas sfēras. Pieredzē dalījās Kuldīgas, Rojas un Brocēnu novada pārstāvji, klāstīja Vizule.
Viens no Latvijas valsts simtgades svētku pamatelementiem ir iedzīvotāju personīgās un pilsoniskās iniciatīvas - pašu dāvanas Latvijai, akcentējot, ka valsts simtgades svinības veido un tajās piedalās gan visā Latvijā, gan aiz tās robežām.
Kopumā tiks aizvadīti četri semināri. Nākamais seminārs notiks jau nākamnedēļ Ludzā, bet vēl šādi semināri tiks rīkoti Jelgavā un Burtniekos. Procesā ir iesaistīti 116 koordinatori no visiem Latvijas novadiem, kuri veicina informācijas apriti un sinerģiju veidošanos.
Kā ziņots, lai veicinātu Latvijas iedzīvotāju zināšanas un izpratni par Latvijas valsts izveidi kā procesu, svētku programma tiks īstenota piecu gadu periodā, no 2017.gada līdz 2021.gadam, lai aptvertu galvenos ar valsts izveidi un nostiprināšanos saistītos pasākumus.