Šāds lēmums pieņemts, jo aizvien tiek konstatēti jauni saslimšanas gadījumi ar ĀCM gan mājas cūkām, gan meža cūkām. Tiesa, slimība tālāk pašlaik neizplatās un ir "apstājusies" pie Madonas, bet ārkārtas zona jāpaplašina atbilstoši Eiropas Komisijas prasībām, valdības sēdē teica Pārtikas un veterinārā dienesta direktors Māris Balodis.
Ārkārtas situācijas zonā iekļauti arī Aizkraukles, Ikšķiles, Inčukalna, Ķeguma, Krimuldas, Lielvārdes, Līgatnes, Limbažu, Mālpils, Neretas, Pārgaujas, Ropažu, Salacgrīvas, Sējas, Siguldas, Skrīveru un Vecumnieku novadi, kā arī viss Ogres un Jaunjelgavas novads.
Līdz šim ārkārtas zona ĀCM dēļ izsludināta Vārkavas, Līvānu, Viļānu, Cēsu, Amatas, Vecpiebalgas, Jaunpiebalgas, Gulbenes, Cesvaines, Ērgļu, Madonas, Lubānas, Kokneses, Pļaviņu, Krustpils, Varakļānu, Salas, Viesītes, Jēkabpils, Aknīstes un Ilūkstes novados, kā arī piecu novadu atsevišķos pagastos - Ogres novada Ķeipenes, Taurupes, Mazozolu, Madlienas, Meņģeles un Krapes pagastā; Jaunjelgavas novada Seces, Staburaga un Sunākstes pagastā; Daugavpils, Preiļu un Riebiņu novadā un četrās pilsētās - Jēkabpilī, Daugavpilī, Valmierā un Rēzeknē.
Līdz šim ĀCM laboratoriski apstiprināts 100 mežacūkām un 72 mājas cūkām, savukārt iznīcinātas 564 mājas cūkas.
ĀCM Latvijā pirmo reizi konstatēts 26.jūnijā trim mežacūkām netālu no Baltkrievijas robežas. Vissmagāk ĀCM skāris tieši Baltkrievijas pierobežā esošo Krāslavas novadu.