Staburaga pagasta pārvaldes vadītāja Aina Ķīse stāsta, ka šajā pagastā kopš 1945.gada nav bijis ne kultūras nama, ne kluba, pasākumi allaž notikuši pielāgotās telpās. Vienu brīdi sporta angārā, kuru ar laiku apkures problēmu un caurā jumta dēļ vairs izmantot nevarēja. Vēlāk pasākumi rīkoti pielāgotās telpās vecā ēdnīcā, bet mazāki sarīkojumi - pamatskolas zālītē, bet skola pagastā nu jau pāris gadus slēgta.
Kad astoņdesmito gadu vidū kaimiņos Jēkabpils rajona Sēlpils pagastā atklāja kultūras namu, staburadzieši pasākumus apmeklēja un pašdarbības kolektīvos iesaistījās tur.
Aina Ķīse saka: "Savs saieta nams bijis mūsu sapnis jau gadiem ilgi. Kad apvienojoties novadā, saņēmām naudu infrastruktūras sakārtošanai, gribējām saieta namu būvēt par šo naudu, taču pašvaldības ministrija ieceri noraidīja, jo bija plānots tādā veidā iegūt arī jaunas telpas pagasta pārvaldei, kas līdz tam bija daudzdzīvokļu nama dzīvoklī." Caurskatījuši citas iespējas piesaistīt finansējumu šim mērķim, staburadzieši rada iespēju iegūt līdzekļus no Eiropas lauksaimniecības fonda.
"Ēka projektā atgādināja senu riju, kas mums sākumā likās vecmodīga, taču , kad jumtam klāja pēdējo dakstiņu kārtu, sapratām, ka ēka ļoti labi iekļaujas apkārtējā vidē – Vīgantes parka ansamblī. Par salīdzinoši nelielu naudu – 233 tūkstošiem latu esam ieguvuši glītu un ērtu namu," stāsta Aina Ķīse.
Šis gads Staburaga pagasta, uz kurieni ik gadu simtiem tūristu dodas aplūkot vietu, kur Daugavas dzelmē nogrimusi Staburaga klints, bijis nozīmīgs arī ar citiem notikumiem. Pirmo vasaru tūristus pa Daugavu vizinājis kuģītis, bet Vīgantes parka ansambli papildinājušas koktēlnieku dvīņubrāļu Aigara un Ivara Rūrānu darinātās koka skulptūras – Jancis un Marčs no Valda Staburaga bērniem. Gan tas, gan arī beidzot noasfaltētais ceļš Aizkraukle-Jēkabpils, kas līdz Staburagam tagad ļauj aizbraukt pa asfaltu, devis lielu ieguldījumu šī novada tūrisma attīstībā.