Kur nu vēl tādi satricinājumi kā valdības krišana — tas bija galvenais iemesls, kāpēc starptautiskā kredītreitingu aģentūra Standard&Poor"s otrdien paziņoja, ka samazina Latvijas reitingu, bet nākotnes attīstību prognozē negatīvu. Vēl nežēlīgāk to savā paziņojumā tajā pašā dienā pateica cita aģentūra — Londonas Fitch Ratings: Latvijas valdības krišana palielina risku, ka netiks izpildīti Starptautiskā Valūtas fonda aizdevuma nosacījumi un tiks apturēta šīs naudas ienākšana Latvijā.
Finanšu ministrijas valsts sekretārs Mārtiņš Bičevskis uz to uzreiz paziņoja, ka reitinga samazinājums neietekmēšot ekonomikas stabilizācijas plāna izpildi un līdz ar to arī aizdevuma naudas ieplūšanu. Taču ekonomikas stabilizācijas plāns, kas ir priekšnoteikums aizdevuma naudas saņemšanai, būs jāpilda valdībai. Tās iespējamais vadītājs Valdis Dombrovskis (JL) pašlaik bezatbildīgi stāsta, ka mēģināšot ar SVF sarunāt aizdevuma nosacījumu mainīšanu, un pie reizes brašojas, ka pensiju samazināšana būtu nepieņemama. Tāda runāšana patīk ne tikai pensionāriem vien, taču — ko runās premjerministrs Dombrovskis, ja viņa valdība tiešām mēģinās nepildīt Godmaņa valdības panāktās vienošanās, SVF apturēs aizdevuma izmaksāšanu un valdībai vispār vairs nebūs naudas, ko maksāt pensijās un arī algās valsts sektorā strādājošajiem? Stāstīs pingvīniem, cik garšīgas ir reņģes, kuru viņam diemžēl nav?
S&P pieļauj turpmāku Latvijas kredītreitinga samazināšanu, "ja mēs uzskatīsim, ka valdība novirzās no savas ekonomiskās programmas". Nedzird nevienu polittehnologu, ka tas ir patiesībā ļoti labi. Toties finanšu tirgi reaģēja zibenīgi — Latvijas piecu gadu kredītsaistību neizpildes mijmaiņas līgumu cenas uzreiz pieauga no 943,7 uz 977,4 bāzes punktiem. (Jo aizdevumi tiek uzskatīti par riskantākiem, jo šis skaitlis ir augstāks.) Var samazināties tiešās ārvalstu investīcijas un aizdevumi Latvijas uzņēmumiem un bankām, kuri turklāt kļūs dārgāki, samazināsies arī valdības aizņemšanās iespējas.
Jebkurai valdībai, lai kurš to vadītu, būs jāpilda iepriekšējās apņemšanās. Politiķiem, kuri pretendē tajā strādāt, nevajadzētu stāstīt neko tādu, ko viņi nespēs izdarīt un kas var tikai pasliktināt Latvijas jau tāpat bīstamo ekonomisko stāvokli. Viņiem ir jārēķinās, ka šī ir pilnīgi jauna situācija, kad viņu runātais var uzreiz nopietni iedragāt valsts ekonomiku — tirgi negaidīs līdz vēlēšanām un pozitīvistu vai buldozeristu skaistajām reklāmām.