Ančāns vēlas atteikties no procesuālās aizsardzības no brīža, kad praktiski sākas tiesas izmeklēšanas process.
Kā ziņots, nākamnedēļ, 8.janvārī, Zemgales apgabaltiesa skatīs Jūrmalas mēra vēlēšanu kukuļdošanas krimināllietu.
Iesniegumā Zemgales apgabaltiesai Ančāns minējis, ka sabiedrības un valsts interesēs šai tiesas sēdei jābūt atklātai, jo "sabiedrībai jāzina, kā pērk politisko varu".
"Šī ir pirmā politiskās korupcijas lieta Latvijā, un tiesas spriedums rādīs, kas notiks ar valsti turpmāk, - vai Latvijā arvien stiprāka kļūs valsts organizētā noziedzība, jo tiesu sistēma pārstāv un tiesu lēmumi atspoguļo valsts varas tiesiskumu," minēts deputāta iesniegumā.
Jau ziņots, ka 2006.gada 17.jūlijā Zemgales apgabaltiesa atlika Jūrmalas mēra vēlēšanu kukuļdošanas krimināllietu, jo uz tiesas sēdi slimības dēļ nebija ieradies viens no apsūdzētajiem - Leonīds Lasmanis.
"Tie, kas nosaka Jūrmalas attīstību, nosaka arī lēmumus šeit - augstākajā līmenī," toreiz sacīja Ančāns, kurš uzskatīja, ka lietas izskatīšanas kārtējā atlikšana ir organizēts pasākums, "lai nenāktu gaismā Latvijas Pirmās partijas un Tautas partijas melnie darbi pašvaldībā".
Viņš savā iesniegumā Zemgales apgabaltiesai 2006.gada 17.jūlijā minēja, ka arī bijušajam Tautas partijas līderim Andrim Šķēlem un Latvijas Pirmās partijas līderim Aināram Šleseram jāsēžas uz apsūdzēto sola, jo viņi ir "līdzzinātāji, līdzdalīgi un līdzatbildīgi Jūrmalas lietas procesā".
Lieta tika atlikta arī pirms tam, jo uz tiesas sēdi slimības dēļ nebija ieradies viens no apsūdzētajiem - uzņēmējs Germans Milušs, kā arī apsūdzētā - bijušā Jūrmalas mēra Jura Hlevicka (LPP) - advokāts Jānis Grīnbergs.
Kriminālvajāšana lietā sākta pret četrām personām - partijas "Jaunais centrs" (JC) deputāta kandidātiem Lasmani un Gvido Hariju Volbrugu, bijušo automašīnu BMW tirgotāju Milušu un Hlevicki. Viņiem uzrādīta apsūdzība pēc Krimināllikuma 323.panta 2.daļas par kukuļa došanu personu grupā pēc iepriekšējas vienošanās.
Saskaņā ar apsūdzību kukulis dots Ančānam, lai viņš mēra vēlēšanās nobalsotu par Hlevicki.
Krimināllieta par kukuļdošanu ierosināta 2005.gada 18.martā. Maksimālais paredzētais sods par šādu noziegumu ir 12 gadu brīvības atņemšana ar mantas konfiskāciju.
Pēc krimināllietas ierosināšanas Milušs, Lasmanis un Hlevickis noslēguši laulību līgumus, kas paredz visas mantas šķirtību. Īpašumi galvenokārt reģistrēti uz viņu sievu vārda. Milušs noliedzis, ka līguma slēgšana būtu saistīta ar krimināllietu.
Latvijas Televīzijas 2006.gada 12.marta raidījumā "De facto" demonstrēti Jūrmalas mēra vēlēšanu kukuļdošanas lietā iesaistīto uzņēmēju un politiķu telefonsarunu atšifrējumi. Sarunās runāts par trūkstošās balss iegūšanu Hlevicka ievēlēšanai mēra amatā un par Ančāna piekukuļošanu.
Publiskotajās sarunās piedalījās ne tikai šobrīd lietā apsūdzētie - Milušs, Volbrugs, Lasmanis un Hlevickis, bet arī Šķēle, Šlesers, uzņēmējs Eižens Cepurnieks, uzņēmējs Valērijs Barjers un vairākas citas personas.
Sākotnēji Ģenerālprokuratūras Sevišķi svarīgu lietu izmeklēšanas nodaļas prokurore Velta Zaļūksne krimināllietu nodeva Rīgas apgabaltiesai, bet 1.martā lieta pārsūtīta Zemgales apgabaltiesai, jo Rīgas apgabaltiesā strādā Hlevicka brālis.