Socioloģisko pētījumu institūta veiktajā aptaujā 11% no visiem respondentiem atzinuši, ka viņiem piedāvāts kukulis.
Visbiežāk šādi piedāvājumi izteikti pašvaldību vadītājiem -16%, bet 15% gadījumu samaksa piedāvāta tiesu sistēmas darbiniekiem un iestāžu ierēdņiem, savukārt 9% gadījumu piedāvājumi bijuši pašvaldību iestāžu darbiniekiem. Kukulis piedāvāts arī augstākā līmeņa amatpersonām - ministriem, parlamentārajiem sekretāriem un Saeimas deputātiem.
Galvenie iemesli, kāpēc amatpersonām piedāvā vai dod kukuļus, ir saistīti ar iedzīvotāju pārliecību, ka tādā veidā tiks panākts problēmas pozitīvs risinājums - tā uzskata 60% aptaujāto amatpersonu. Vairāk nekā puse (55%) respondentu norādījuši, ka personas tādā veidā cer, ka viņus interesējošu jautājumu vai problēmu ātrāk izskatīs, bet 45% atzinuši, ka tā būtu lielāka drošība, ka problēmu vispār risinās.
Taujāti, vai ārpus amatpersonas darba pienākumu pildīšanas saņemtu dāvanu, 21% atzinuši, ka pieņemtu tikai radinieku dāvinātās lietas, bet 10% norādījuši, ka pieņemtu jebkuras personas dāvinājumu, savukārt 20% uzskata, ka dāvanu varētu pieņemt gan no radiniekiem, gan arī no jebkuras citas personas.
Kā korupcijai vispakļautākās sfēras respondenti norādījuši nekustamā īpašuma lietu kārtošanu, - 77% norādījuši, ka koruptīvi darījumi šajā jomā notiek ļoti bieži vai samērā bieži. Otra lielākā sfēra ir medicīniskie pakalpojumi (68%), bet kā trešā korupcijai visvairāk pakļautā sfēra minēta atļauju un licenču izsniegšanu - tā norādījuši 65% aptaujāto.
Iepazīstinot žurnālistus ar amatpersonu aptaujas datiem, KNAB vadītājs Aleksejs Loskutovs norādīja, ka apkopotie dati būs materiāls turpmākajam biroja darbam - lai izzinātu, kā tālāk attīstīt sabiedrības izglītošanas taktiku.
"Mēs pētījuma rezultātus neuzskatām par pārskatu par paveikto, bet par informāciju turpmākajam darbam," sacīja Loskutovs.
Aptaujā piedalījās 1000 amatpersonu no visas Latvijas - ministri, Saeimas deputāti, pašvaldību vadītāji, deputāti, pašvaldību iestāžu vadītāji, tieslietu sistēmas darbinieki un Nacionālo bruņoto spēku pārstāvji. Tās nolūks bija novērtēt valsts amatpersonu informētību par korupcijas novēršanas un apkarošanas jautājumiem, korupcijas novēršanas aktivitāšu īstenošanu valsts un pašvaldības institūcijās.