Novembrī 52,9% respondentu norādīja, ka šogad, salīdzinot ar iepriekšējo gadu, viņu ģimenes finansiālais stāvoklis ir pasliktinājies. Pirmo reizi kopš aptaujas veikšanas šādi domā vairāk nekā puse Latvijas iedzīvotāju.
Tostarp vispesimistiskāk savu finansiālo stāvokli vērtē tie Latvijas iedzīvotāji, kuriem ir pamata un vidējā speciālā izglītība, pensijas vecuma cilvēki, kā arī tās ģimenes, kurās ir bērni, kas jaunāki par 15 gadiem.
Savukārt pozitīvi ģimenes finansiālā stāvokļa izmaiņas vērtēja 13,5% respondentu. Vairākumam no šiem respondentiem ir augstākā izglītība, kā arī pārsvarā šie cilvēki ir vecumā no 18 līdz 24 gadiem.
Arī prognozējot savas ģimenes finansiālās situācijas izmaiņas nākamo 12 mēnešu laikā, iedzīvotāji biežāk bija kritiski. Gandrīz trešdaļa (32,3%) aptaujāto Latvijas iedzīvotāju prognozēja, ka viņu ģimenes labklājība turpmāko 12 mēnešu laikā pasliktināsies.
Optimistisku viedokli pārstāvēja 17% aptaujas dalībnieku. Salīdzinoši visbiežāk (38,1%) tika pausts viedoklis, ka ģimenes finansiālais stāvoklis nākamo 12 laikā būtiski nemainīsies.
Aptauju veica tirgus un sociālo pētījumu centrs "Latvijas fakti".