Kriminālprocesa izmeklēšanas laikā noskaidrots, ka noziedzīgais grupējums sniedza pakalpojumus dažādiem reāli strādājošiem uzņēmumiem. Noziedzīgā grupējuma galveno „klientu” loku veidoja metālapstrādes, celtniecības, kokapstrādes, nekustamā īpašuma, pārtikas ražošanas, apsardzes, auto tirdzniecības un citi uzņēmumi.
Klientu lokā bija arī advokātu biroji, kuri par augstu samaksu juridiskos jautājumos it kā konsultējās ar grupējuma kontrolē esošām bezpajumtnieku firmām, tādejādi samazinot budžetā maksājamo nodokļu apjomu. Grupējuma klienti izveidoja grāmatvedības dokumentus par darījumiem ar shēmā iesaistītiem uzņēmumiem un iekļāva tos pievienotās vērtības nodokļa (turpmāk – PVN) atskaitēs, tādā veidā gūstot tiesības VID prasīt PVN atskaitījumu vai samazināt budžetā maksājamo nodokļu apmēru.
Savukārt noziedzīgais grupējums, kurā pēc šā brīža informācijas bija iesaistītas vairāk nekā desmit personas (izmeklēšanas laikā iesaistīto personu loks varētu ievērojami palielināties), vairākkārtīgi mainot naudas līdzekļu piederību, izmantojot ārvalstu bankās reģistrētus norēķinu kontus, naudu „atmazgāja”.
Naudas līdzekļi tika pārskaitīti uz norēķinu kontiem Lietuvā, Igaunijā, Polijā, Ķīnā un Singapūrā, kā arī, izmantojot atsevišķu grupējuma dalībnieku saistību ar Krievijas „naudas atmazgātājiem”, Krievijā, Armēnijā, Moldovā, Kiprā, Melnkalnē un citās valstīs, kā arī uz „ārzonu” norēķinu kontiem.
Nodokļos nesamaksātā un atmazgātā naudas summa tiks precizēta izmeklēšanas laikā.
VID Finanšu policijas pārvalde sadarbībā ar tiesībsargājošām iestādēm pagājušajā nedēļā kopīgi veica starptautisku operāciju, vienā dienā veicot 60 kratīšanas. VID norāda, ka šis ir viens no vērienīgākajiem kriminālprocesiem VID Finanšu policijas pārvaldes vēsturē pēc izmeklēšanas laikā veikto kratīšanu skaita un iesaistītajiem resursiem.