Šī bija ES iestāžu vadītāju piektā ikgadējā sanāksme ar reliģisko līderu piedalīšanos. Šo iniciatīvu priekšsēdētājs Ž.M.Barrozu uzsāka 2005. gadā.
„Finanšu un ekonomikas krīzei turpinoties, kļūst arvien skaidrāks, ka ir pienācis laiks saskaņot ekonomikas pārvaldību ar mūsu ētiskajām pamatvērtībām, kuras jau vairāk nekā 50 gadus ir Eiropas projekta pamatā. Komisija šajā saistībā ir uzsākusi svarīgas iniciatīvas – jo īpaši finanšu tirgus regulēšanas jomā ar mērķi pastiprināt atbildības un ilgtspējas sajūtu mūsu ekonomikās,” sacījis EK prezidents.
Savukārt Eiropas Parlamenta priekšsēdētājs H.Poterings uzsvēris, kaEiropas Savienības pilsoņi šobrīd piedzīvo ārkārtīgi grūtus laikus saimnieciskajā ziņā, un šādos brīžos priekšplānā ir jāizvirza Eiropa kā kopiena, kuras pamatā ir vērtības un ES solidaritātes princips. “Kopīgiem risinājumiem, kurus mēs cenšamies sasniegt, jābalstās uz cilvēka cieņu un jānodrošina, ka ir aptvertas visas mūsu sabiedrības daļas. Šajā saistībā ārkārtīgi svarīgs ir reliģiju un baznīcas ieguldījums. Tās ļoti bieži rūpējas par visneaizsargātākajām mūsu sabiedrības grupām,” sacījis parlamenta pārstāvis.
Sanāksmes dalībnieki atzinīgi vērtēja ES centienus saskaņot, veicināt un vadīt darbības, lai pastiprinātu finanšu tirgus regulēšanu, atdzīvinātu ekonomiku un sekmētu nodarbinātību Eiropā un pasaulē. Viņi uzsvēra arī vajadzību nodrošināt, ka politikas veidošanas procesā sociālajam taisnīgumam arī turpmāk pievērš lielu uzmanību, un atgādināja, ka laikā, kad bezdarbs un nabadzība turpina pieaugt ļoti kritiskos apmēros, mūsu sabiedrībām jāspēj kopīgi rīkoties, lai izstrādātu un īstenotu konkrētus pasākumus ar mērķi ierobežot krīzes ietekmi uz pilsoņiem. Sanāksmes dalībnieki apliecinājuši savu apņēmību palīdzēt atdzīvināt solidaritātes sajūtu eiropiešu vidū neatkarīgi no to reliģiskās pārliecības un aicināt finanšu un ekonomikas aprindu pārstāvjus saskaņot savu rīcību ar ētikas normām, informē EK.