Šī sporta veida finansēšana piesaista uzmanību, jo atbalstītāji nespēj skaidri atbildēt, pēc kādiem kritērijiem izvēlējušies atbalstīt tieši šo lūgumu ziedot. Izpētot ziedotāju un federācijas saiknes, kļūst skaidrs, ka viens no iespējamiem labvēlības skaidrojumiem ir interešu konflikts, valsts un pašvaldību naudu ziedojot saviem darba devējiem un radiem.
LVM gadījumā tās padome no Zemkopības ministrijas (ZM), kura ir LVM akciju turētāja, saņem gatavu sarakstu ar atbalstāmajiem projektiem. Valsts kontrole (VK) pērn decembrī pabeigtā LVM revīzijā secināja, ka daļa ziedojumos sadalītā nauda piešķirta "nenosakot ziedojumu piešķiršanas prioritārās jomas, kā arī pietiekami neizvērtējot pretendentus ziedojumu saņemšanai un ziedojumu apmēru". Padomes vadītājs Anatolijs Gorbunovs gan noliedz jebkādu interešu konfliktu. Jāpiemin, ka padomē darbojas arī Inguna Gulbe, kas bija A. Slaktera padomniece laikā, kad viņš bija finanšu ministrs. Tādējādi I. Gulbe LVM padomē lēma par ziedojuma piešķiršanu sava darba devēja dēla komandai.
Aizdomīgs ir arī pašvaldību atbalsts. Jūrmalas domes deputāts Agris Kalnciems (TP), nobalsojis par šā gada Jūrmalas budžeta apstiprināšanu, uz atlikušo domes sēdes daļu nav palicis. Līdz ar balsojumu viņa vadītās Ūdens motosporta federācijas kasē šogad ieripos tuvu Ls 30 000. A.Kalnciems ir līdzīpašnieks viņa vārdā nosauktajai, federācijā iekļautajai komandai Kalnciems Racing Team, kurai no šī atbalsta tiks iespēja piedalīties starptautisko sacensību posmā. A.Kalnciema viedokli, vai tajā nav saskatāms interešu konflikts, Dienai neizdevās iegūt.
(žurnālista Aleksandra Vorobjova rakstu "Privileģētais sports" lasiet laikrakstā "Diena"!)