To A.Pabriks attiecina gan uz mediju sākotnēji sniegto skopo informāciju, gan amatpersonām, kuru rīcība un izteikumi varēja būt publiskāki. “Nesaku, ka ārlietu ministrs ir pieļāvis kļūdu, vien uzskatu, ja es kā Latvijas pilsonis neredzu nekādu Latvijas reakciju, tad man par to ir jārunā,” pamato bijušais ārlietu ministrs. Viņaprāt, amatpersonām vajadzējis rīkoties publiskāk, jo tā ir stratēģiska valsts, kas būs svarīga nākotnē, norāda politiķis.
Ārlietu ministrija nepiekrīt, ka kaut ko darījusi par maz. Ministrs Māris Riekstiņš esot izteicis līdzjūtību, nosūtot līdzjūtības vēstuli Indijas ārlietu ministram, bet Eiropas Savienības prezidējošā valsts Francija sagatavoja paziņojumu jau trešdienas vakarā, uzsver Ārlietu ministrijas preses sekretāre Una Pušpūra. Jāpiemin, ka Valsts prezidents Valdis Zatlers līdzjūtību izteica piektdien.
“Artis Pabriks savos apgalvojumos bijis nepatiess, sniedzot lasītājiem dezinformāciju. Pirmkārt, Ārlietu ministrijas Konsulārais departaments tūlīt pēc pirmo satraucošo ziņu saņemšanas apzināja un turpina darbu par Latvijas iedzīvotāju iespējamo atrašanās vietu Mumbajā, lai nepieciešamības gadījumā sniegtu palīdzību. Vienlaicīgi jau 26.novembrī ES prezidentūra izteikusi līdzjūtību un paudusi nosodījumu visu ES dalībvalstu vārdā teroristu uzbrukumiem Mumbajā, uzsverot, ka terora akti ir mērķtiecīgi uzbrukumi Indijas tautas demokrātiskajiem centieniem,” A.Pabrika viedoklim oponē ministrijas pārstāve.
“Man jau vienalga, cikos ministrs parakstījis vēstuli deviņos no rīta vai nākamajā rītā, jo mēs Latvijā par to neko nezinājām. Savukārt, klausoties citu masu mediju saziņas līdzekļus, es zināju, ko teicis Austrālijas premjers, ko teikuši amerikāņi. Ziņu par mūsējiem nebija,” vēlreiz uzsver A.Pabriks.