«Pāris vēlētāju no ārzemēm mani uzrunāja, viņiem atbildēju. Diemžēl man nebija iespējas aizbraukt pie šiem vēlētājiem. Ja būtu aicinājuši, noteikti būtu atradis laiku, lai aizbrauktu. Citādi nav jēgas staigāt pa Dublinas krogiem un meklēt kādu vēlētāju. Ārzemju latvieši balsotu vairāk, ja būtu ieviesta elektroniskā balsošanas sistēma. Ja viņi balsotu vairāk, viņiem būtu lielākas iespējas ietekmēt politiķus un panākt sev labvēlīgus lēmumus.»
Ojārs Kalniņš, Vienotība:
«Trimdas latviešu kopiena šajā ziņā jāiedala divās grupās: viena ir «vecā trimda» (latvieši ASV, Austrālijā, Kanādā), kas ir ļoti aktīva. Domāju, ka no tiem, kas izrādījuši interesi, 90% aizies un nobalsos. Pilnīgi atšķirīga situācija ir ar cilvēkiem, kas aizbraukuši strādāt uz Angliju un Īriju. Jāmēģina uzrunāt arī šos cilvēkus. Pirmkārt, jāuzlabo ekonomikas stāvoklis, jāsamazina bezdarbs. Mēs iestājamies par to, lai viņu bērni varētu iegūt dubultpilsonību.»
Augusts Brigmanis, ZZS:
«Mēs arī pagājušoreiz pārāk intensīvi nebraucām pie tautiešiem ārzemēs. Domāju, ka būtu nekorekti tagad uzmākties šiem cilvēkiem. Viņi ir vīlušies politiķos, aizbraukuši no Latvijas. Ja cilvēki gribēs, tad atradīs iespēju paust savu viedokli arī bez politiķu iesaistīšanās. Mūsdienās visiem ir pieejama interneta vide: portāli un partiju mājaslapas, kurās vēlētāji var uzzināt vajadzīgo informāciju, iepazīties ar partiju piedāvājumu. Latvijas politiķiem ir jāstrādā, lai likvidētu bezdarbu; tad arī šiem cilvēkiem būs stimuls atgriezties.»
Māris Riekstiņš, Par labu Latviju!:
«Iespēju robežās esam centušies veikt skaidrojošo darbu ar šo sabiedrības daļu, kas mums ir ļoti svarīga. Domāju, ka šoreiz trimdas latviešu līdzdalība Saeimas vēlēšanās varētu būt lielāka. Piemēram, agrāk ASV bija deviņi vēlēšanu iecirkņi, šoreiz būs 15. Jāņem vērā, ka trimdas latviešu sabiedrība nav homogēna, bijuši dažādi emigrācijas viļņi, tādēļ cilvēkiem ir dažādi iemesli, kādēļ piedalīties vai nepiedalīties vēlēšanās. Sadarbība ar ārzemju tautiešiem jānodod ĀM pārziņā, piešķirot šim mērķim atbilstošu finansējumu.»
Dzintars Rasnačs, Visu Latvijai! - TB/LNNK:
«Mēs uzsvaru liekam uz tām valstīm, kur trimdas latvieši dzīvo jau vairākas paaudzes. Mēs neesam tik bagāta partija, lai varētu braukāt pa pasauli. Piedalījāmies TV tiltos, izmantojām iespēju publicēties trimdas latviešu izdevumos. Regulāri sazināmies ar latviešu kopienām ārzemēs.»
Juris Sokolovskis, PCTVL:
«Īrijā dzīvojošo atbalsts mūsu partijai skaidrojams ar mūsu pašu lielāku aktivitāti. Ja cilvēki redz, ka viņi nevienam nav vajadzīgi, tad viņiem arī nav vēlmes piedalīties vēlēšanās. Cilvēki žēlojas, ka diezgan grūti nokļūt līdz balsošanas vietām. Ne visi dzīvo blakus vēlēšanu iecirknim. Ārzemēs dzīvojošie skatās, kas notiek Latvijā. Daudzi plāno atgriezties, tādēļ viņiem nav vienalga. Viņus interesē, kāda būs Latvija pēc diviem, trim, četriem un pieciem gadiem. Ja viņi redzēs perspektīvu, tad atgriezīsies.»
Atbild politiķi: Kā uzrunājat ārzemēs dzīvojošos pilsoņus?
Jānis Urbanovičs, Saskaņas centrs:
Uzmanību!
Pieprasītā sadaļa var saturēt erotiskus materiālus, kuru apskatīšana atļauta tikai pilngadību sasniegušām personām.