Grozījumi paredz, ka tiks atcelti administratīvie ierobežojumi atvērto ieguldījumu fondu pārrobežu darbībai un ieviests jauns fondu reģistrācijas un pārvaldīšanas princips. Tas noteiks, ka turpmāk ieguldījumu pārvaldes sabiedrībai un atvērto ieguldījumu fondam vairs nebūs jābūt reģistrētam vienā valstī, kā tas bija līdz šim.
Atbilstoši grozījumiem jebkura dalībvalstī licencēta ieguldījumu pārvaldes sabiedrība varēs reģistrēt Latvijā atvērto ieguldījumu fondu, kura uzraudzību veiks Finanšu un kapitāla tirgus komisija.
Savukārt Latvijā licencēta ieguldījumu pārvaldes sabiedrība varēs reģistrēt fondu jebkurā citā dalībvalstī, un šā fonda uzraudzību veiks attiecīgās dalībvalsts uzraudzības institūcija.
Grozījumi arī paredz, ka tiks atcelti administratīvie ierobežojumi atvērto ieguldījumu fondu pārrobežu apliecību izplatīšanai dalībvalstīs, nosakot vienkāršotu kārtību. Turpmāk notifikācija notiks, dalībvalstu uzraudzības institūcijām elektroniski apmainoties ar failiem. Uzsvars tiks likts uz uzraudzības institūciju savstarpēju komunikāciju, kas ļaus nekavējoties uzsākt fondu apliecību izplatīšanu pēc atbilstoši sagatavota faila nosūtīšanas.
Grozījumi noteiks, ka tiek izveidots regulējums ar iespēju izmantot galvenā un pakārtotā fonda darbības shēmu. Saņemot atļauju un sniedzot noteiktu informācijas apjomu ieguldītājiem, viena fonda līdzekļus drīkstēs līdz 100% ieguldīt citā atvērto ieguldījumu fondā. Šādu darījumu ieviešanas mērķis ir samazināt ieguldījumu apkalpošanas izmaksas.
Līdz ar grozījumiem Ieguldījumu pārvaldes sabiedrību likumā MK apstiprināja arī attiecīgus grozījumus Finanšu un kapitāla tirgus komisijas likumā.
Abus likumprojektus vēl skatīs Saeimā.