Šo ieceri atbalstījis aizsardzības ministrs Imants Lieģis (PS), kurš uzdevis AM un Nacionālajiem bruņotajiem spēkiem izstrādāt nolikumu, kas nosaka goda zīmes piešķiršanas un nēsāšanas kārtību, kā arī to pasūtīšanas un izgatavošanas kārtību.
«Uzskatu, ka ir jāizrāda atbilstošs gods un cieņa karavīriem, kas guvušas ievainojumu, pildot dienesta pienākumu vai aizstāvot savas valsts godu. Goda zīme ir kā pateicība par pašaizliedzību un drosmīgu rīcību,» norāda I.Lieģis.
Viņaprāt goda zīme piešķirama jebkurai personai kā atzinības apliecinājums par gūtajiem ievainojumiem kaujas apstākļos, vai esot kaujas zonā, operācijas rajonā ārpus Latvijas teritorijas, kā arī par ievainojumiem Latvijas teritorijā, izpildot militāras pavēles vai pildot dienesta pienākumus saistībā ar valsts aizsardzības uzdevumu izpildi.
AM Simbolikas, atribūtikas un heraldikas komisijas priekšlikums paredz atjaunot ievainojuma zīmi tā vēsturiskajā izskatā – uz valsts karoga krāsas lentas atgriezuma, atzīmējot to ar sudrabotām vai zeltītām zvaigznītēm, savukārt par ievainojumiem, kas iegūti, pildot kaujas uzdevumu, komisija iesaka uz auduma lentas izvietot sudrabotu vai zeltītu zobena zīmi.
Atjaunos goda zīmi karavīriem par gūtajiem ievainojumiem
Aizsardzības ministrijas (AM) Simbolikas, atribūtikas un heraldikas komisija ierosinājusi atjaunot Latvijas brīvvalsts laikā izstrādāto goda zīmi par gūtajiem ievainojumiem, informē ministrija.
Uzmanību!
Pieprasītā sadaļa var saturēt erotiskus materiālus, kuru apskatīšana atļauta tikai pilngadību sasniegušām personām.