“Mēs valdībā esam iesnieguši resocializācijas koncepciju, bet nesaņēmām vajadzīgo atbalstu. Tur ir ietverti ļoti labi pasākumi, kas būtu īstenojami, bet problēma, ka katram pasākumam pretī jābūt naudai. Domāju, ka ir laiks tomēr skatīties uz priekšu un saprast prioritātes tieslietu sfērā, tai skaitā arī Probācijas dienestā, un domāju tās jāredz arī Finanšu ministrijas ierēdņiem,” Latvijas televīzijas raidījumā 100.pants teica tieslietu ministrs.
Ministrs arī uzsvēra, ka dīvaina izskatās prasība samazināt darbinieku skaitu, jo Probācijas dienestam, kur strādā 500 cilvēku, ir ļoti specifisks darbības veids.
G.Bērziņš sacīja, ka daļa par dzimumnoziegumiem tiesāto varētu atgriezties sabiedrībā. “Ja mēs visu saliekam kopā [pasākumu kompleksu], tad efekts, ko rāda Eiropas un pasaules pieredze, ir 50% laboto cilvēku, kas spēj atgriezties sabiedrībā,” stāstīja G.Bērziņš. Latvija šobrīd neesot ne tuvu 50%. Tomēr ir nozieguma kategorijas par kurām ir jāsaņem atbilstošs sods, teic G.Bērziņš. Viņaprāt, tie ir cilvēki, kas veikuši dzimumnoziegumus pret bērniem.
Tieslietu ministrs nesteidza atbalstīt Saeimas Cilvēktiesību un sociālo lietu komisijā izskanējušo priekšlikumu Latvijā pedofīlus ķīmiski kastrēt. “Šāda rīcība varētu būt saistīta ar citām negācijām, šis ir ļoti specifisks piedāvājums. Ekspertiem būtu jāizvērtē, vai gribot labu mēs nenonākam pie sliktākām sekām. Ja nocērt vienu roku, vai nezags ar otru,” izteicās G.Bērziņš.