Uz ceļiem notriektos dzīvniekus - sākot no vardēm, baložiem un beidzot ar augumā lielākiem dzīvniekiem – kaķiem un suņiem, viņš pamanījis, pēdējos piecos gados pārvietojoties ar riteni, un tos fotografējis. Sanākušas vairāk nekā simt fotogrāfijas, no kurām deviņas izstādītas izstādē Morgs. «Protams, ka dzīvnieki bija miruši, kad es tos bildēju, noteikti nevar teikt, ka es stāvēju un skatījos, kā viņi mokās,» saka mākslinieks un piebilst – «es ļoti mīlu dzīvniekus, var pat teikt, ka mīlu dubultā – kā dzīvus, tā mirušus». K.Brekte iepriekšējos gados arī radījis organiskās tēlniecības skulptūras, kurās izmantojis dzīvnieku līķus, tās izstādītas arī pērn izstādē Gastronoms. «Taču nevienu nogalinājis es neesmu,» viņš uzsver. K.Brekte saka, ka ar izstādi Morgs vēlējies pielikt punktu road kill art, viņš turpmāk vairāk pievērsīšoties glezniecībai.
Dienas portālā K.Brektes darbi izraisījuši plašu diskusiju, kad kāda lasītāja portālam atrakstīja par savām izjūtām, skatoties uz mākslinieka veikumu. «Ejot garām mākslas galerijai Strēlnieku ielā, man gandrīz kļuva nelabi. Galerijā stikla akvārijā vakara tumsā spilgti izgaismotas lielformāta bildes – nobraukts kaķis, uz pusēm pārplīsis briedis ar zarnām uz āru,” rakstīja sieviete.
Dzīvnieku aizsardzības ētikas padomes locekle, biedrības Dzīvnieku SOS valdes priekšsēdētāja Laura Karnīte pauda, ka darbos saskata mājienus dzīvnieku aizsardzības likuma pārkāpumiem. «Mākslinieks ir vērojis dzīvniekus, kā viņi mokās, stāvējis un skatījies kā dzīvnieks nomirst, un nav centies palīdzēt,» iepriekš Dienai sacīja L.Karnīte.