"Ja mēs nolemjam virzīties šajā virzienā, tad tas, ko var darīt jau tūlīt - tajā brīdī, kad tiek skatīti jauni noteikumi vai pārskatīti esošie, būtu jāatsakās no politiķu tiešas iesaistes izpildvaras jautājumos, kas skar, piemēram, koku ciršanu vai dzīvokļu dalīšanu, un citos gadījumos," skaidroja Cilinskis.
Viņš arī norādīja, ka saistībā ar šo lēmumu nepieciešami politiski lēmumi.
"Kas attiecas uz pašu centrālo līmeni, tur jāpieņem politiski lēmumi. Es domāju, ka šo sistēmu var izveidot pilnīgi nodalītu uz nākamo Rīgas domi," viņš teica.
"Rīgas domes sistēma ir pārāk smagnēja, un faktiski ir nepieciešamas ļoti aktīvas horizontālās saites starp struktūrvienībām, kas neiet caur galvu. Vēl viens svarīgs jautājums ir visi tie saskaņojumi, ko mēs prasām, un iespējams, ka mēs prasām par daudz, jo pastāv viedoklis, ka Rīgā būvniecības iecere ir īstenojama daudz sarežģītāk nekā jebkurā citā Latvijas vietā, jo tiek izvirzītas papildu prasības, papildu saskaņojumi, turklāt tie notiek ļoti lēni," piebilda Cilinskis.
Viņš atzina, ka šie saskaņojumi jāveido horizontāli un maksimālie ieviešot e-pārvaldības sistēmas. Svarīgi arī, lai e-pārvaldība darbotos arī lietvedībā.
Jau vēstīts, ka arī Rīgas mērs Jānis Birks ("Tēvzemei un Brīvībai"/LNNK) atbalsta lēmējvaras un izpildvaras nodalījumu, un komisijas sēdē solījis darīt visu, lai to realizētu.
Nākamās pašvaldību vēlēšanas Latvijā notiks 2009.gadā.